Petrol
109.29
0.17%
Euro
17.5951
-1.30%
Dolar
16.608
-1.64%
Altın
981.42
-1.08%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.473
-3.49%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Kerkük'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi

  Kerkük'teki DEAŞ militanları, gece saatlerinde hafif silahlar, el bombaları ve RPG'lerle eş zamanlı saldırılara geçti.
  • AA
  • 21.10.2016 - 07:02
  Kerkük'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi

  Kerkük te sokağa çıkma yasağı ilan edildi #1

  Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın Kerkük'teki "uyuyan hücreleri", şehir merkezinde güvenlik güçlerine ait binalara saldırdı. Saldırı sonucu güvenlik güçlerinin harekete geçtiği kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

  Şehir merkezi Polis Karakollar Müdürü Albay Adil Zeynelabidin, Kerkük'te DEAŞ'ın "uyuyan hücreleri"nin gece güvenlik güçlerine ait binalara ellerindeki hafif silahlarla saldırı düzenlediğini söyledi.

  KERKÜK POLİSİ DEAŞ'A SERT KARŞILIK VERDİ

  Zeynelabidin, Kerkük Polis Genel Müdürlüğü, Polis Acil Müdahale Birimi, Kerkük Valiliği ve asayiş güçlerine ait binalara saldıran DEAŞ militanlarına polis ve güvenlik güçlerince sert bir şekilde karşılık verildiğini ifade etti.

  İNTİHAR EYLEMCİLERİ DE ORADA

  Kerkük'ün en az 5 semtinde güvenlik güçlerine ait binalara saldıran DEAŞ'ın "uyuyan hücreleri" arasında intihar eylemcilerinin de bulunduğunu aktaran Zeynelabidin, "Polis ve diğer güvenlik güçleri, gerekli tedbirleri aldı. Kent merkezinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kısa zamanda kent güvenliği tam olarak sağlanacaktır." diye konuştu.

  KERKÜK'ÜN GÜVENLİĞİNİ PEŞMERGELER SAĞLIYOR

  Arap, Kürt ve Türkmen halkın yaşadığı Kerkük kentinin güvenliğini Peşmergeler sağlıyor. Kentin 55 kilometre güneyinde DEAŞ'ın elindeki Havice ilçesi bulunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir