Euro
10.1246
-0.38%
Dolar
8.357
-0.44%
Altın
498.83
-1.56%
Borsa
1.459
-0.1%
Bitcoin
325.978
8.22%
20ºC
İstanbul
Yağmur 20 C

  Kremlin: Suriye'deki hava ve deniz üsleri korunacak

  Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün açıkladığı kısmi asker çekme planına rağmen, gerektiğinde "teröristleri" vurabilmek için Suriye'deki deniz ve hava üssünü muhafaza edeceğini açıkladı.
  • REUTERS
  • 12.12.2017 - 15:37
  Kremlin: Suriye'deki hava ve deniz üsleri korunacak

  qeqwe

  Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün açıkladığı kısmi asker çekme planına rağmen, gerektiğinde "teröristleri" vurabilmek için Suriye'deki deniz ve hava üssünü muhafaza edecek.

  ÜSLERE İLİŞKİN AYRINTILAR BELLİ OLUYOR

  Putin, Suriye'deki Rus askeri varlığının, görevini tamamlayan önemli bir kısmının çekilmesi için emir verdiğini dün söylemişti.

  Mart ayında yeniden seçime girecek olan Putin, asker çekme kararını, Suriye'deki Rus Hmeymim askeri üssüne dün yaptığı ani ziyaret sırasında açıkladı.

  Rus hükümet sözcüsü Dmitry Peskov, "Suriye'yi kurtarma ve Suriye topraklarını teröristlerden alma operasyonlarının tamamlanmış olması sayesinde, artık geniş kapsamlı muharip güçte birlik bulundurmak gereksizdir." dedi.

  DENİZ VE HAVA ÜSLERİ KALACAK

  Ancak Peskov, Lazkiye vilayetindeki Hmeymim hava üssü ile Tartous limanındaki deniz üssünü muhafaza edeceklerini söyledi.

  Peskov, "Başkan, teröristlerin Suriye'de yeniden baş kaldırabileceklerini söyledi. Böyle bir şey olursa, ezici darbeler indirilecektir." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir