Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.3956
-0.10%
Dolar
17.8377
-0.18%
Altın
1.028
-0.18%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.981
2.10%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Kerry Netanyahu ile görüştü

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kerry’nin, Netanyahu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.
  • 18.07.2014 - 08:02
  Kerry Netanyahu ile görüştü

  Açıklamaya göre, görüşmede Netanyahu, dün sabah “Kibbutz Sufa yakınlarındaki terörist saldırısı ve Gazze Şeridi’ndeki Hamas tünellerinden İsrailli sivillere yönelik gelen mutlak tehdidi” anlattı.

  Kerry Netanyahu ile görüştü #1

  ''TÜNELLERİ HEDEF ALAN TİTİZ BİR OPERASYON''

  Netanyahu’nun tüneller kanalıyla daha fazla Hamas mensubunun İsrail'e sızmasını hedef alan operasyon kararını Kerry’ye aktardığı belirtilen açıklamada, “Bakan Kerry, tünellerden kaynaklanan terörist tehditlerine karşı İsrail’in kendisini savunma hakkına dönük güçlü desteğimizi tekrar teyit etti. Kerry, İsrail Savunma Kuvvetleri'nin açıklamasında da belirtildiği gibi, bunun (harekatın) tünelleri hedef alan titiz bir operasyon olması gerektiğine yönelik görüşlerimizi ifade etti” değerlendirmesinde bulunuldu.

  ''GERGİNLİĞİ TIRMANDIRMAKTAN KAÇINILMALI''

  Açıklamada, Kerry’nin, gerginliği tırmandırmaktan kaçınılması ve 2012 yılı ateşkesinin en kısa sürede tesis edilmesi gerektiğinin önemi üzerinde durduğu kaydedildi.

  Kerry’nin, Hamas’ın, Mısır’ın ateşkes girişimini bir an önce kabul etmesinin önemini de vurguladığı belirtilen açıklamada, Kerry’nin ayrıca, “her iki taraftaki sivillerin güvenliğine yönelik kaygılarını ve sivil kayıpların önlenmesi için mümkün olan her şeyin yapılmasının önemini” tekrarladığı bildirildi. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir