Petrol
91.6
-0.10%
Euro
18.5217
-0.13%
Dolar
18.5579
-0.07%
Altın
1.027
-0.27%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
378.255
3.19%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli görevden alındı

  Başbakan Saner, salgın döneminde nöbet değişiminin KKTC için yararlı olacağını düşündüğünü belirtti.
  • AA
  • 20.02.2021 - 16:48
  KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli görevden alındı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, kabinede değişikliğe gitti.

  Başbakan Saner, Sağlık Bakanı Ali Pilli'yi görevden alarak, yerine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel'e görev verdi.

  Üstel'den boşalan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevine ise Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili Resmiye Canaltay getirildi.

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kabine değişikliğine ilişkin kararı onayladı.

  "NÖBET DEĞİŞİMİNİN YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM"

  Başbakan Saner, "Sayın Ali Pilli 20 aya yakın süredir Sağlık Bakanı olarak halkımıza değerli hizmetler vermiştir. Kendisine hizmetlerinden ötürü bir kez daha teşekkür ederim. Yaklaşık bir yıldır tüm dünyayı etkileyen pandemi ülkemizde de yaşamı önemli ölçüde etkiler hale gelmiştir.

  Gelinen bu noktada bir nöbet değişiminin hem Sayın Pilli hem de ülkemiz için yararlı olacağını düşündüğüm için kabinede değişikliğe gidilmesini uygun buldum." ifadelerini kullandı.

  KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli görevden alındı #1

  Ünal Üstel

  "HEDEFİMİZ BİR AN ÖNCE SALGIN SÜRECİNİ ATLATMAK"

  KKTC halkına yıllarca bir sağlıkçı ve bakan olarak hizmet veren Üstel'in de yeni görevini başarıyla yapacağına inandığını dile getiren Saner, Canaltay'ın da birikimleri ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'nda başarılı olacağını kaydetti.

  Saner, "Hep belirtiğim üzere bizim hedefimiz, devletimizin yaşatılıp yüceltilmesi, bir an önce salgın sürecini atlatmamız ve ülkemizi layık olduğu ekonomik gelişmişlik seviyesine en kısa sürede ulaştırmaktır. Bütün çabalarımız ve yaptıklarımız buna yöneliktir. Halkımızın bilgisine getirir, en derin saygı ve sevgilerimi sunarım." değerlendirmesinde bulundu.


  Görüş Bildir