Euro
15.6161
0.23%
Dolar
13.8305
0.24%
Altın
790.1
0.1%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
719.817
-0.16%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  KKTC'de başkan oğlunun okulu için kafatası çaldırdı

  KKTC Geçitkale Belediye Başkanı, diş hekimi oğlunun bilimsel çalışmalarında kullanması için işçilerine çıkarttırdığı kafatası nedeniyle 3 çalışanıyla hapse girdi.
  • 11.09.2014 - 13:49
  KKTC'de başkan oğlunun okulu için kafatası çaldırdı

  BASKAN

  KKTC’de bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Bölümü’nde araştıma görevlisi olarak görev yapan Oğuz Buhara’nın, Geçitkale eski belediye başkanı babası Kıvanç Buhara, başkanlığı döneminde oğlunun bilimsel çalışmalarında kullanması için bir mezardan kafatası çıkarttırdığı iddiasıyla tutuklandı.

  ''KAFATASINI ÇIKARIP BELEDİYE BAŞKANINA TESLİM ETTİM''

  Dönemin Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara hakkında 2011 yılında diş hekimliği eğitimi gören oğlu Oğuz Buhara için belediye işçisi üç kişiye, bir mezar açtırıp mezardan kafatası aldığı iddiası ortaya atıldı. Belediye işçilerinden Sonuç Kunna’nın vicdan azabı çektiğini belirterek polise gitmesiyle gündeme gelen olayla ilgili Kunna,”İşten çıkarılma korkusu nedeniyle iki belediye çalışanı ile Geçitkale Mezarlığı’na gittik. Burada biri gözcülük yaptı. Diğer işçi ise Geçitkale Belediyesine ait bir dozerle mezar kazdı. Çıkarılan kafatasını bir poşet içinde belediye başkanına elimle teslim ettim” dedi.

  Savcılık gözetiminde dün açılan mezardan kafatası çıkmadı. Olayla ilgili olarak üç belediye çalışanının ardından dönemin Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara da gözaltına alındı. Buhara ve üç adamı mahkemece tutuklandı.

  KKTC de başkan oğlunun okulu için kafatası çaldırdı #2

  BİLİMSEL ÇALIŞMALARDA İŞİNE YARADI

  2011 yılında Yakın Doğu Üniversitesinde diş hekimliği eğitimi gören Oğuz Buhara artık üniversitenin Diş Hekimliği Fakültesi Diş ve Çene Cerrahisi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yapıyor. Buhara, geçtiğimiz günlerde KKTC’de ilk çene cerrahisi operasyonu gerçekleştiren 6 kişilik ekipte.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir