Euro
9.0502
0.16%
Dolar
7.4782
0.07%
Altın
442.7
0.18%
Borsa
1.557
0%
Bitcoin
274.114
1.94%
-5ºC
İstanbul
Açık -5 C

  KKTC'de süt eylemi

  KKTC Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, sütün pazarlanmadığı gerekçesiyle Süt Endüstrisi Kurumu önünde sütlü eylem yaptı.
  • İHA
  • 06.04.2016 - 15:51
  KKTC'de süt eylemi

  KKTC de süt eylemi #1

  KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali’nin Süt Endüstrisi Kurumu (SÜTEK) Yönetim Kurulu ile toplantı yaptığı sırada SÜTEK önünde eylem gerçekleştirdi.

  VARİL DOLUSU SÜTLERİ DÖKTÜLER

  KKTC Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, sütün pazarlanmasında yaşanan sıkıntıların aşılamaması nedeniyle geçen hafta aldığı eylem kararını hayata geçirdi. SÜTEK önünde toplanan üreticiler yaşadıkları sorunlara hükümetin hiçbir açılım getiremediğini belirterek, satamadıkları varil dolusu sütleri dökerek tepkilerini dile getirdi.

  KKTC de süt eylemi #2

  BİNANIN BAHÇESİ SÜT DOLDU

  SÜTEK binasına girmek isteyen üreticilere, güvenlik görevlileri izin vermedi. Üreticiler de beraberinde getirdikleri sütleri binanın bahçesine döktü. Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, son üç aydır birliğin kendi imkanlarını kullanarak, süt fazlasını pazarlamaya çalışmalarına rağmen gelinen noktada ülkedeki süt fazlasına pazar bulamamaktan şikayet ediyor.

  KKTC'de süt eylemi VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir