Petrol
84.36
1.81%
Euro
17.7993
0.37%
Dolar
18.4749
0.00%
Altın
971.74
0.91%
Borsa
3288
0.86%
Bitcoin
373.753
4.44%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  KKTC'nin 5'inci Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turunda, KKTC’nin Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’a, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Ferdi Şefik tarafından mazbatası verildi.
  • İHA
  • 19.10.2020 - 16:08
  KKTC'nin 5'inci Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldı

  KKTC Seçim ve Halkoylaması Yasası’na göre, seçimi kazanan Cumhurbaşkanı, seçildiğinin Resmi Gazete'de yayınlanmasını izleyen gün, Meclis’te ant içerek göreve başlayacak.

  KKTC'nin 5'inci Cumhurbaşkanı devir teslim töreni, herhangi bir itiraz olmaması halinde çarşamba günü yapılacak.

  KKTC'nin 5'inci Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldı ViDEO

  "SONSUZ BAŞARI DİLER VE KUTLARIM"

  YSK Başkanı Narin Ferdi Şefik, mazbata teslimi sırasında şöyle konuştu:

  "Kendisini içten tebrik ederim. 3 binden fazla çalışanımız oldu. Özverileri için teşekkür ederim. Bundan sonraki süreci açıklamak istiyorum. Bu tutanaktan sonra netice başlamış olacak. Hali hazırda iki görevinden birini 3 gün içinde bildirecek. Aynı zamanda itiraz süreci de var: Çarşamba saat 17.00’ye kadar O saate kadar itiraz olmadığı takdirde süreç bitmiş olur. Netice Resmi Gazete'de yayımlandığı an bizim görevimiz biter. Ardından da ant içme töreni olacak. Sayın Ersin Tatar’a yeni görevinde sonsuz başarı diler ve kutlarım.” dedi.

  Ersin Tatar

  "HAYIRLARA VESİLE OLSUN"

  Mazbatayı teslim alan KKTC 5'inci Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise “Ben de bu çalışmalarınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Kıbrıs Türk demokrasisinin nasıl çalıştığını da gösterdiniz. Sandıklardan Kıbrıs Türk halkının iradesinin çıkması bakımından da teveccühlerimi sunarım. Hayırlara vesile olsun. KKTC ve halkının mutluluk ve esenliği için sorumluluk bilinciyle bu görevi en iyi şekilde yapacağıma dair inancımı belirtiyorum. Dünyaya da mesajımız; Kıbrıs’ta demokrasi vardır kendi devletinde yaşamına en iyi şekilde devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

  Ersin Tatar

  Ersin Tatar


  Görüş Bildir