Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Kobani'deki fırından IŞİD'le savaşanlara ücretsiz ekmek

  IŞİD ile Kürt gruplar arasında aylardır çatışmaların sürdüğü Kobani'de işleyen tek fırın savaşan Kürt gruplara ücretsiz ekmek veriyor.
  • 11.11.2014 - 14:20
  Kobani'deki fırından IŞİD'le savaşanlara ücretsiz ekmek

  kobani

  IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasında aylardır çatışmaların sürdüğü Kobani'de (Ayn el-Arap), işleyen tek fırın, IŞİD'e karşı savaşan farklı Kürt gruplara hizmet veriyor.

  PİŞİRİLEN EKMEKLER IŞİD'E KARŞI SAVAŞAN GRUPLARA DAĞITILIYOR

  Çatışmalar nedeniyle adeta harabeye dönen ilçede bulunan ekmek fırınlarının bazısı yıkılırken bazısı da bölgedeki sivillerin göç etmesi nedeniyle kapatıldı. İlçede faal durumda sadece bir fırın kaldı. Fırında günlük 1 buçuk ila 2 ton arası hamur yoğurulurken, pişirilen ekmekler IŞİD'e karşı savaşan farklı Kürt gruplara ücretsiz dağıtılıyor.

  Kobani deki fırından IŞİD le savaşanlara ücretsiz ekmek #2

  "IŞİD'E KARŞI SAVAŞANLARA EKMEK ÜRETEREK DESTEK OLUYORUZ"

  Kobani sakinlerinden ve sözkonusu fırının çalışanlarından Mustafa es-Suri, yaptığı açıklamada, IŞİD militanlarının başından beri faal durumda olan fırınları hedef aldığını belirterek ''Rastgele ve şiddetli bombardımanlara rağmen burada çalışmaya devam ediyoruz. IŞİD'e karşı savaşanlara ekmek üreterek destek oluyoruz'' dedi. İlçenin, IŞİD militanları tarafından kuşatılmasının ardından bölge halkı Türkiye'ye sığınmış, sivil ve ekonomik hayat tamamen bitmişti. İlçe sadece çatışmalara sahne oluyor.

  KOBANİ'DEKİ FIRINDAN KARELER

  Kobani deki fırından IŞİD le savaşanlara ücretsiz ekmek #3

  Kobani deki fırından IŞİD le savaşanlara ücretsiz ekmek #4


  Görüş Bildir