Petrol
111.42
2.19%
Euro
17.4717
-0.32%
Dolar
16.75
0.31%
Altın
973.8
0.40%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
330.149
2.88%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Kocanı ikna etmezsen öleceksiniz

  Kocanı ikna etmezsen öleceksiniz

  İngiliz gazetesinde yayınlanan yorum yazısında Esad'ın eşine kritik bir uyarı yapıldı: Kocanı ikna etmezsen öleceksin..
  • 08.02.2012 - 09:42

  Kocanı ikna etmezsen öleceksiniz #1

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın eşi Esma Esad, ülkede yönetim karşıtı gösterilerin başlamasından bu yana ilk kez konuştu.

  İngiltere doğumlu olan ve Beşşar Esad’ın Londra’da dişçilik yaptığı dönemde şimdiki devlet başkanı ile hayatını birleştirme kararı alan First Lady, 11 aylık isyanı bir İngiliz gazetesi The Times’a değerlendirmeyi tercih etti.

  FİRST LADY'E AĞIR SÖZLER

  Vatan gazetesinin haberine göre, Esma Esad’ın görüşlerini yayınlayan gazete, başyazısında First Lady’ye çok ağır ifadelerle yüklendi. Esma Esad, Times’tan gelen talep üzerine gazeteye gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı: Devlet Başkanı bir grubun değil, tüm Suriye’nin Devlet Başkanı’dır. Ben çeşitli hayır kuruluşlarını desteklemeyi ve kırsal kesimin kalkınmasıyla ilgili çalışmaları sürdürüyorum. Gerektiğinde de Devlet Başkanı’na destek veriyorum. Ayrıca görüş ayrılıklarını gidermek ve diyaloğu teşvik etmek için çalışarak şiddet kurbanlarının ailelerini dinliyorum.

  'ŞİMDİ SEÇİM YAPMA ZAMANI'

  First Lady’nin bu açıklamasını yayınlayan The Times gazetesi, Esma Esad’a hitaben bir de başyazıya sayfalarında yer verdi. “Beşşar Esad’ın eşi bu noktada kendisini şiddeti durdurması ve diyaloğa başlaması konusunda ikna etmeli” başlığını taşıyan başyazıda şu ifadeler yer aldı: Esma Esad, iki yıl önce elegan bir First Lady olarak görülüyordu. Liberal zekası ve ulaşılabilirliği Suriye diktatörlüğü için yeni bir ton anlamına geliyordu. Ancak şimdi kaderi kocasının emriyle uygulanan ve 6 bin kişinin ölümüne sebep olan acımasız operasyonlara bağlı. Bize gönderdiği mesaj dürüst bir yanıtı hakediyor: Kurbanların ailelerini dinliyor olması övgüye değer. Ancak bu şefkat sadece askerlerin aileleri için mi geçerli yoksa eşinin emriyle işlenen katliamlarda hayatını kaybeden kurbanların yakınları da aynı şefkatten nasibini alıyor mu?

  KOCANIZI İKNA EDİN

  Eğer gerçekten Suriye halkı arasında köprüler kurmak istiyorsanız asıl yapmanız gereken şey en etkili olduğunuz ismi, yani kocanızı bu uygulanan şiddetin zalim ve işe yaramaz olduğu konusunda ikna etmektir. Sizin ve eşinizin şimdi bir seçim yapmanızın zamanı geldi. Ailenizdeki şiddet yanlılarının karşısında durmalı ve geç de olsa bu askeri baskıya son vermelisiniz. Eğer bunu yaparsanız sağ olarak ve onurlu şekilde ülkenin yönetiminden ayrılabilirsiniz.

  İKNA EDEMEZSENİZ ÖLECEKSİNİZ

  Ancak yine de işlenen suçların hesabını vermekten kurtulamazsınız. Eğer bu katliamlara devam ederseniz, ülke kan gölüne döner ve hükümet düştüğünde sizin sonunuz da muhtemelen ölüm olacaktır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir