Euro
9.6768
0.04%
Dolar
8.0861
0.35%
Altın
462.2
0.4%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
470.500
1.62%
9ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 9 C

  Konsolosluğa bombalı saldırı:9 ölü

  Afganistan’ın Celalabad eyaletindeki Hindistan konsolosluğuna bombalı araçla intihar saldırısı düzenlendi.
  • 03.08.2013 - 15:25
  Konsolosluğa bombalı saldırı:9 ölü

  Konsolosluğa bombalı saldırı:9 ölü #1

  Afganistan'ın Celalabad eyaletindeki Hindistan konsolosluğuna bombalı araçla intihar saldırısı düzenlendi. Olayda 5'i çocuk 9 sivil hayatını kaybetti, 22 kişi de yaralandı.

  Celalabad eyaletindeki Hindistan konsolosluğuna düzenlenen intihar eyleminde, 5'i çocuk 9 sivil hayatını kaybetti, 22 kişi de yaralandı. Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmazken, Taliban olayın ardından yaptığı açıklamada, eylemle bağlantıları olmadığını bildirdi.

  POLİS ATEŞ AÇTI

  Nangarhar Emniyet Müdür Yardımcısı Masum Han Haşimi, üç kişi oldukları tespit edilen militanların, konsolosluk yakınındaki kontrol noktasına yaklaştıktan sonra bomba yüklü aracı patlattıklarını söyledi.Görgü tanıkları ise polisin, kontrol noktasına yaklaşırken araca ateş açtığını iddia etti.

  Nangarhar Emniyet Müdürü Muhammed Şerif Emir ise, 'İslam için cihat yaptıklarını söyleyenler, bugün buradaki patlama nedeniyle bu tahrip olan mescide Kur'an-ı kerim okumaya gelen 5 çocuğun ölümüne, toplam 9 sivilin ölümüne neden oldular. Mescidin kullanılamaz hale gelmesine ve 22 kişinin yaralanmasına neden oldular' diye konuştu.

  Bu arada, Kabil'deki Hindistan Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, saldırıda konsolosluk çalışanlarından ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir