Petrol
94.41
-0.73%
Euro
18.2636
0.05%
Dolar
17.9586
0.00%
Altın
1.029
0.13%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
435.963
-3.38%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Kopenhag'da terör saldırılarında ölenler anıldı

  Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da geçen hafta sonu düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden 2 kişi anıldı.
  • AA
  • 17.02.2015 - 08:43
  Kopenhag'da terör saldırılarında ölenler anıldı

  kopenhag

  Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta geçen cumartesi günü bir sinagoga düzenlenen iki ayrı saldırıda iki kişi hayatını kaybetmiş, 5 polis yaralanmıştı. Danimarka polisi, saldırganın vurularak öldürüldüğünü açıklamıştı.

  SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

  Krudttönden Kültürevi önünde binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen törende, saldırılarda ölen Finn Nörregaard ve Dan Uzan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

  Danimarka Başbakanı Helle Thorning Schmidt, törende yaptığı konuşmada, "Biz Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler omuz omuza, el ele tutuşarak ve beraber bu tehditten kurtulacağız'' dedi.

  TÖRENDEN KARELER

  Kopenhag da terör saldırılarında ölenler anıldı #2

  "BÜTÜN DANİMARKALILAR BİRLİK OLACAĞIZ"

  ''Biz, bütün Danimarkalılar birlik olacağız'' diyen Schmidt, bütün dünyaya desteklerinden dolayı İngilizce ve Fransızca teşekkür etti.
  Fransa'nın Kopenhag Büyükelçisi Francois Zimeray da Danimarka polisinin fedakarlıkları sayesinde hayatının kurtulduğunu ifade etti.

  "MÜSLÜMANLARLA DAYANIŞMA HALİNDE OLMALIYIZ"

  Danimarka Yahudilerinin lideri Dan Rosenberg Asmussen ise hayatını kaybeden Yahudi Dan Uzan'ın acısını paylaşan herkese teşekkür etti. 
  Asmussen, Müslümanlarla hiçbir sorunları olmadığını belirterek, ''Bana son günlerde Müslümanlarla olan ilişkilerimiz hakkında sorular geliyor. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki Müslüman örgüt ve derneklerle çok iyi ilişkimiz var. Terör eyleminin olduğu günden beri desteklerini bize sundular. Yahudi, Hristiyan ve Müslümanlar olarak dayanışma halinde olmamız gerek'' diye konuştu.

  Kopenhag da terör saldırılarında ölenler anıldı #3

  "AŞIRI TEPKİ VERMEMELİYİZ"

  Danimarka Polis Teşkilatı Başkanı Claus Oxfeldt de yaralanan polislerle gurur duyduğunu ifade ederek, son günlerde öz veriyle çalışan bütün emniyet güçlerine teşekkür etti. Konuşması alkışlarla sık sık kesilen Oxfeldt, kalabalığa hitaben, "Tepkileriniz olacak ancak aşırı tepki vermemek konusunda lütfen dikkatli olun, hepimiz burada olmalıyız, hepimiz birbirimize yardımcı olmalıyız. Bunu karşılıklı güven ve saygı hissiyle yapabiliriz'' dedi.

  Kopenhag da terör saldırılarında ölenler anıldı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir