Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.993
-0.21%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Kremlin Sözcüsü: Putin'in tavrını sonuçlar belirleyecek

  Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in referandumlarla ilgili duruşunu resmi sonuçların açıklanmasının ardından belirleyeceğini söyledi.
  • 12.05.2014 - 14:45
  Kremlin Sözcüsü: Putin'in tavrını sonuçlar belirleyecek

  Kremlin Sözcüsü: Putin in tavrını sonuçlar belirleyecek #1

  Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in referandumlarla ilgili duruşunu resmi sonuçların açıklanmasının ardından belirleyeceğini söyledi. Peskov, ABD ve AB'nin Rusya'ya yönelik açıklamalarını ise şöyle yorumladı: "Tamamen aptallık..."

  Kremlin Sözcüsü: Putin in tavrını sonuçlar belirleyecek #2

  ''HENÜZ KARAR VERMEDİ''

  Kommersant gazetesine konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin'in referandumu tanıyıp tanımayacağına henüz karar vermediğini belirterek, Rus liderin alacağı kararı tahmin etmenin zor olduğunu ifade etti.

  ''KENDİ TAVSİYESİNİ SÖYLEDİ''

  Putin'in referandumun ertelenmesine yönelik yaptığı talebin hatırlatılması üzerine "Putin talep etmedi, kendi tavsiyesini söyledi" yanıtını veren Rus sözcü, "Ancak bu tavsiyeye uymak zordu. Çünkü savaş koşullarında bulunan bölge halkı, kendi planlarına uygun şekilde hareket etmek zorundaydı" değerlendirmesini yaptı.

  ''TAMAMEN APTALLIK''

  Dmitriy Peskov, ABD ve AB'nin Rusya'ya yönelik açıklamalarını ise "tamamen aptallık" sözleriyle yorumladı. "Batılı ülkeler, Slavyansk ve Kramatorsk'ta tankların kullanılmasını ve sivillerin vurulmasını neden engellemedi?" sorularını yönelten Peskov, "Kendilerine bir sorumluluk yüklemiyorlar, bütün olan bitenin suçlusu olarak Rusya’yı görüyorlar. ABD ve AB, Cizvit politikası izliyor. Anlaşmalar, diyalog, silah sesleri onlar için önemli değil. Onların amacı, 25 Mayıs'ta seçimleri yapıp, planladıkları darbenin meşruiyetine ilişkin hukuki meseleyi kapatmak" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir