Dolar
7.6458
0.2675%
Euro
8.8925
-0.1201%
Altın
1860.05
-0.4181%
Borsa
1128.95
0.8387%
G. Altın
456.169
-0.3904%
Bitcoin
81209.16
-0.2898%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Le Pen, Türkiye konusunda rakibi Macron'a destek verdi

  Le Pen, Türkiye konusunda rakibi Macron'a destek verdi

  Le Pen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözlerine ilişkin, "Bu tehditler karşısında tabii ki de Macron'a destek vereceğim" dedi.
  • AA
  • 14.09.2020 - 07:35

  Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik sözlerine değindi.

  Macron’un, "Biz, Avrupalılar olarak, Erdoğan'a karşı katı ve güçlü olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü yaptığı açıklamalarda Macron’u Türk milletiyle uğraşmaması yönünde uyardı.

  Le Pen, LCI televizyonunda yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın Macron'a yönelik "tehditlerinin" aslında Fransa'yı hedef aldığını ileri sürdü.

  Erdoğan'ın uyarısından sonra Le Pen, Macron'a sahip çıktı İZLE

  ERDOĞAN'A KARŞI MACRON'UN ARKASINDAYIM

  Aşırı sağcı Marine Le Pen, "Bu tehditlere karşı, Macron ile milyonlarca anlaşamadığımız konu olmasına rağmen, kararlılıkla Fransa'nın Cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron'un arkasındayım. Erdoğan provokasyon yapıyor." dedi.

  Le Pen, Türkiye konusunda rakibi Macron a destek verdi #1

  NE OLMUŞTU

  Macron, 10 Eylül'de Korsika Adası'nda düzenlenen "Avrupa Birliği (AB) üyesi Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi (Med7)" öncesinde yaptığı açıklamada, "Türkiye provokasyonları artırıyor ve bu büyük ülkeye yakışmıyor. Türk halkı büyük bir halk ve başka şeyler hak ediyor. Biz Avrupalılar Türk halkına değil Erdoğan hükümetine karşı açık ve sert olmalıyız. Erdoğan hükümetinin kabul edilemez davranışları bulunuyor." ifadelerini kullanmıştı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan da Macron'un sözlerine, "İsim olarak anmak istemiyorum ama mecburum anmaya, çünkü o şahsımla çok uğraşıyor. Nedir o? Diyor ki 'Türk milletiyle değil ama bizim Erdoğan'la sıkıntımız var'. Sayın Macron, senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak. Defalarca bunu zaten sana söyledim ama dinlemiyorsun. 'Bak, senin tarih bilgin de yok' dedim. Sen Fransa'nın tarihini de bilmiyorsun. Önce Türk milletiyle uğraşma, Türkiye'yle uğraşma. Afrika'nın tarihi adeta Fransa'nın tarihidir. Cezayir'de 1 milyon insanı öldüren sizsiniz. Ruanda'da 800 bin insanı öldüren sizsiniz. Siz bize insanlık dersi veremezsiniz, önce bunu öğren. Bunu, ben bizzat kendisine söyledim. 'Bak, senin tarih bilgin yok. Önce bunları öğrenmen lazım' dedim." şeklinde yanıt vermişti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron'a seslendi haberi TIKLA

  Le Pen, Türkiye konusunda rakibi Macron a destek verdi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir