Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
477.015
0.58%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Leonarda Dicaprio'nun BM'deki konuşması gündeme oturdu

  Dünyanın tanınmış isimlerinden Leonardo Dicaprio, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nda yaptığı konuşması gündeme oturdu.
  • 25.09.2014 - 18:18
  Leonarda Dicaprio'nun BM'deki konuşması gündeme oturdu

  leonarda

  Leonarda Dicaprio, dün BM İklim Değişikliği Konferansı'nda yaptığı konuşmada temiz havanın bir insan hakkı olduğunu ve iklim değişikliğiyle ilgili konuların sadece politik konular olmadığını aynı zamanda hayati konular olduğunu vurgulayan ve dış basın tarafından ‘etkileyici’ olarak nitelendirilen bir konuşma yaptı.

  YAŞAM TARZI YENİ TARTIŞMA KONUSU YARATTI

  Titanik filminin başrol oyuncusu Leonarda Di Caprio’nun konuşması etkileyici bulunmasına rağmen, ünlü aktörün yaşam tarzı da yeni bir tartışma konusu yarattı. Bu konuşma akıllara ünlü oyuncunun bir petrol zengininden kiraladığı lüks yatını getirdi.

  "YA TARİH YAZIN YA ONUN ÜZERİNİ ÖRTÜN"

  Yaşam tarzı ve mal varlığıyla eleştirilen, ayrıca özel jetleriyle sık sık seyehat eden Di Caprio; New York’ta 400 bin çevre gönüllüsünün katıldığı yürüyüşte bu konuya ilişkin soruları yanıtsız bırakmıştı. Daily mail Di Caprio'nun gazetecilere cevap vermediği anlarının videosunu internet sitesinde yayınlarken, İngiltere’nin saygın basın kuruluşlarından The Telegraph ise DiCaprio'nun konuşmasından alıntı yaparak ‘Ya tarih yazın ya onun üzerini örtün’ başlığıyla haberi verdi. Di Caprio BM’de dünya liderine şöyle hitap etmişti;

  "BENİM İŞİM ROL YAPMAK AMA SİZİNKİ DEĞİL"

  "Benim işim rol yapmak ama sizinki değil. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan insanlar, sizin sesinizi duyabilir ve iklim değişikliği ile ilgili problemler hızla ilerlemeye devam ediyor. Şimdi sizin sıranız. Şimdi, insanlığın en büyük mücadelesine yanıt bulma vaktidir. Teşekkürler."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir