Euro
9.3623
-0.27%
Dolar
7.8437
-0.36%
Altın
448.52
-2.08%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.084
-1.60%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  Libya Başbakan'ı Ali Zeydan kaçırıldı

  Libya Başbakan'ı Ali Zeydan kaçırıldı

  Libya Başbakanı Ali Zeydan silahlı kişiler tarafından kaçırıldı
  • 10.10.2013 - 06:58

  Libya Başbakan ı Ali Zeydan kaçırıldı #1

  Libya Başbakanı Ali Zeydan silahlı kişiler tarafından kaçırıldı. Ali Zeydan'ın Trablus'ta bir otelde silahlı kişiler tarafından alıkonuldu ve bilinmeyen bir yere götürüldü.

  LİBYA BAŞBAKANI KAÇIRILDI

  Abu Dabi ve Dubai merkezli televizyon kanallarının verdiği bilgiye göre, Libya Başbakanı Zidan, otelin önünde bekleyen konvoya bindirildi. Kaçırma olayı sırasında silahlı çatışma yaşanmadı. Libya Başbakanlık bürosu tarafından yapılan açıklamada, önce haber yalanlandı, ardından doğrulandı. İnternet sitesinde yeralan açıklamada, yalanlama haberinin silahlı grubun baskısı üzerine yayınlandığı kaydedildi. Silahlı kişilerin kim oldukları ve başbakanı neden kaçırdıkları bilinmiyor. Libya'nın büyük bölümü, Kaddafi rejiminin devrilmesinden bu yana silahlı grupların kontrolünde bulunuyor.

  SERBEST BIRAKILDI

  İlerleyen saatlerde Başbakan Ali Zeydan'ın serbest bırakıldığı bildirildi. 

  BAŞBAKAN KAÇIRILMAMIŞ

  Libya İçişleri Bakanlığı'na bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sözcüsü Abdulhakim Belizzi, Libya Başbakanı Ali Zeydan'ı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Libya Devrimci Operasyonlar Birliği'nin talimatı doğrultusunda gözaltına aldıklarını açıkladı. Açıklamada, halen gözaltında bulunan Zeydan'a 'iyi muamele' yapılacağı da belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir