Euro
10.9514
-1.67%
Dolar
9.4288
-1.62%
Altın
546.56
-1.87%
Borsa
1.507
0.95%
Bitcoin
594.321
-2.44%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Libya’nın Terhune kentinde toplu mezar bulundu

  Bölgenin cesetlerle dolu olduğunu belirten yetkililer, "Toplamda 5 veya daha fazla noktada mezarlar bulundu" dedi.
  • AA
  • 11.06.2020 - 14:57
  Libya’nın Terhune kentinde toplu mezar bulundu

  Libya ordusu tarafından ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Hafter milislerinden geçen hafta temizlenerek ele geçirilen Terhune kentinde, toplu mezar bulundu.

  Libya hükümeti tarafından yürütülen Öfke Volkanı Operasyonu basın birimi, bulunan toplu mezarın görüntülerini yayınladı.

  TOPLU MEZARLAR ORTAYA ÇIKTI

  Kayıpları Araştırma İdaresi Müdürü Lütfi Tevfik Misrati, dün kendilerine Libya Kızılayı tarafından toplu mezar bulunduğunun haber verildiğini ve görevlilerin söz konusu alana giderek inceleme yaptığını söyledi.

  Libya’nın Terhune kentinde toplu mezar bulundu VİDEO

  Libya’nın Terhune kentinde toplu mezar bulundu #1

  "BÖLGE CESETLERLE DOLU"

  Çıkarılan naaşlara otopsi yapılacağını ve defin işlemleri için gereken adımların atılacağını dile getiren Misrati, "Şu an toplu mezar bulunan Terhune kentindeyiz. Şimdiye kadar iki ceset çıkarıldı ve gördüğümüz kadarıyla bölge cesetlerle dolu. İleride bir mezar daha bulundu. Burada 10-12 ceset olduğunu düşünüyoruz. Toplamda 5 veya daha fazla noktada mezarlar bulundu." dedi.

  Libya’nın Terhune kentinde toplu mezar bulundu #2

  HASTANEDE 106 CESET BULUNDU

  Libya Kızılayı yetkilileri, bölgenin tamamen incelemeye alındığını ve ayrıca askeri savcılık ve Kayıpları Araştırma İdaresi'nden destek istendiğini kaydetti.

  Terhune’nin ele geçirilmesinden çok kısa bir süre sonra Terhune Devlet Hastanesi'nde de 106 ceset bulunmuştu. Libyalı yetkililer, dün de başkent Trablus’un güneyinde bir konteynerin içinde cesetler bulunduğunu açıklamıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir