Petrol
95.22
0.32%
Euro
18.262
0.11%
Dolar
17.927
0.08%
Altın
1.021
-0.15%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
418.600
1.20%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Liseyi bitirmeden belediye başkanı oldu

  Liseyi bitirmesine bir ay kala belediye başkanı seçilen Kelvin Green, başkanlıkbinasındaki yemin töreninin ardından görevine başladı.
  • 23.05.2014 - 09:01
  Liseyi bitirmeden belediye başkanı oldu

  Liseyi bitirmesine bir ay kala belediye başkanı seçilen Kelvin Green, başkanlık binasındaki yemin töreninin ardından görevine başladı.

  Liseyi bitirmeden belediye başkanı oldu #1

  Genç başkan, yeni görevine ilişkin yaptığı konuşmada, Archer City  şehrine  tutkuylabağlı olduğunu belirterek, "Çok küçük yaşlardan beri beni tanıyan yakın çevrem kente olan ilgim nedeniyle bu şehir için ideal bir belediye başkanı olabileceğimi düşünür ve bunu sıklıkla dile getirirlerdi. Bu şehirbenim dünyam, hayatım, her şeyim. 18 yıldır burada yaşıyorum ve bu şehirde doğmuş olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

  ''PLANLARIMA DAİR KONUŞMAK İSTEMİYORUM''

  Şehir için büyük bir ajandası olmadığını dile getiren Green, "Archer City hakkındaki planlarıma ilişkin fazla konuşmak istemiyorum. İnsanların bu tür açıklamalardan rahatsız olduğunu düşünüyorum" yorumunda bulundu.

  ''HEYECAN VERİCİ''

  Öte yandan, Kelvin Green'in ekonomi öğretmeni Jeff Pirkle, öğrencisinin belediye başkanlığına seçilmesine ilişkin, "Kelvin, eminim ki bu işte çok başarılı olacak ve görevinin hakkını verecek. Bu yaşta bir gencin böyle bir göreve gelmesini heyecan verici buluyorum" değerlendirmesinde bulundu.

  EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI

  Belediye yetkilileri, Green'in, Archer City'nin kurulduğu 1888'den bu yana göreve gelen en genç belediye başkanı olduğunu belirterek, önceki başkanların seçildikleri yaşla kıyaslandığında Green'in bu kişilerden en az 20 yaş küçük olduğunu kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir