Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.300
-1.15%
11ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 11 C
  Londra'da bıçaklı saldırı sonrası Müslümanlara destek

  Londra'da bıçaklı saldırı sonrası Müslümanlara destek

  İngilizler teröriste "Sen Müslüman değilsin" diye bağıran vatandaşını aramaya başladı.
  • Haber Merkezi
  • 07.12.2015 - 17:20

  lonra

  Londra'da bir metro istasyonunda 3 kişiyi bıçakla yaralayan kişi gözaltına alındı. Polis, olayın 'terör olayı' olarak değerlendirildiğini açıkladı. Bıçaklı saldırı sonrası sosyal medyada Müslümanlara yoğun destek kampanyaları yapıldı.

  SEN MÜSLÜMAN DEĞİLSİN DİYEN BAĞIRAN İNGİLİZ

  Başkent Londra'nın doğusundaki bir metro istasyonunda cumartesi günü yaşanan bıçaklı saldırıya ilişkin kamera kayıtlarında, Müslüman bir görgü tanığının saldırgana tepki gösterdiği ve "Sen Müslüman değilsin, sen müslümanların kardeşi olamazsın" diye bağırdığı görülüyor.

  SOSYAL MEDYADAN DESTEK MESAJI

  Londra polisinin "terör olayı" olarak değerlendirdiği saldırının görüntülerinin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte, Twitter kullanıcıları "Kardeşim sen Müslüman değilsin (#YouAintNoMuslimBruv)" etiketiyle binlerce destek mesajı attı. Son iki gündür bu ifade, İngiltere'de en çok kullanılan etiketler arasında yer aldı.

  DAİLY MAİL CESUR İNGİLİZ'İ ARIYOR

  İngiliz gazetesi Daily Mail, teröriste "sen Müslüman değilsin" diye bağıran İngiliz vatandaşını aramaya başladı. Gazete, haberinde 'bize mail at' diyerek cesaret örneğiyle müslümanlara destek veren İngiliz'in kendilerine uluşmasını istedi.

  Londra'da metroda bıçaklı saldırı VİDEO

  İNGİLİZ MÜSLÜMANLARIN NASIL HİSSETTİĞİNİ İFADE EDİYOR

  Britanya Müslüman Birliği (MAB) Başkanı Dr. Ömer El-Hamdun, yaptığı açıklamada, saldırıyı "kepazelik" olarak nitelendirdi.

  El-Hamdun, saldırganın hangi motivasyonla hareket ettiğinin halen kesinlik kazanmadığını belirterek, olay sırasında kullanılan "Kardeşim sen Müslüman değilsin" ifadesinin doğru bir mesaj olduğunu söyledi.

  El-Hamdun, İngiltere'de ana akım medyanın çoğu zaman kendi gündemleri ve propagandaları sebebiyle, Müslüman topluma yönelik bu tür destek mesajlarına yeteri kadar yer vermediğini vurgulayarak, "Medya organları, Müslümanların görüşleri ancak sosyal medyada geniş yer bulduğunda bunu haberleştiriyor. O nedenle bu tür destekler, birçok kişiyi Müslüman toplumla birleştiriyor. Sosyal medyada geniş olarak paylaşılan 'Kardeşim sen Müslüman değilsin' ifadesi, İngiltere'deki Müslümanların, bu tür saldırıların, terörün İslam'la herhangi bir ilişkisi olmadığına yönelik nasıl hissettiğini özetliyor" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir