Petrol
88.8
4.30%
Euro
18.2394
0.57%
Dolar
18.5448
0.23%
Altın
1.01
2.30%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
368.148
2.13%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Marsilya'da Kürt eylemcilere sert tepki

  Marsilya'da Kürt eylemcilere sert tepki

  Bir haftadan bu yana Fransa'nın Marsilya kentinde eylem yapıp IŞİD'i protesto eden Kürt eylemcilere, Marsilya Emniyet Müdürü'nün Özel Kalemi Gilles Gray'dan sert bir tepki geldi.
  • 08.10.2014 - 21:44

  Marsilya'nın yerel gazetelerinden La Marseillaise'de çıkan habere göre Marsilya Emniyeti'nden yetkililer, şehrin merkezindeki marina yakınlarında çadır kuran eylemcilerle geçtiğimiz perşembe günü yapıldığı anlaşılan bir görüşme gerçekleştirdi.

  FRANSA'DAN DEFOLUP GİDİN

  Gazetenin haberine göre görüşme sırasında sinirlenen Marsilya Emniyeti Özel Kalem Müdürü Gilles Gray, Kürt temsilcilere "Burada eylem yapacağınıza Fransa'dan defolup gidin ve Irak'ta, Suriye'de İslam Devleti'ne karşı savaşın" diye tepki gösterdi.

  MARSİLYA'YI KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ

  Kürt temsilcilerden biri Fransa'nın yardım edebileceğini, bunun için Cumhurbaşkanı'na gönderilmek üzere bir imza kampanyası başlattıklarını söylediğinde ise Gray'in yanıtı "Orada kardeşleriniz savaşırken, sizler Marsilya'yı karıştırmaya çalışıyorsunuz" şeklinde oldu.

  Kürt temsilciler, amaçlarının kamuoyunun dikkatini çekmek olduğunu söylediklerinde ise Gille Gray "Sizin davanız Marsilyalıların umurunda değil" dedi.

  Marsilya da Kürt eylemcilere sert tepki #1

  La Marseillaise gazetesi tarafından konuşmanın ses kayıtlarıyla birlikte yayımlanması üzerine Marsilya Emniyeti, "bu sözlerin kişisel bir yorum olduğu, devleti bağlamadığı" şeklinde bir açıklama yaptı. Fransız basınında ise İçişleri Bakanlığı'nın konunun "aydınlatılması için güvence verdiği" ifadeleri yer aldı.

  HÜRRİYET HABERi BÖYLE GÖRDÜ

  Marsilya da Kürt eylemcilere sert tepki #2Marsilya da Kürt eylemcilere sert tepki #3


  Görüş Bildir