Petrol
109.71
0.45%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.6936
-0.03%
Altın
969.39
-0.06%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
342.355
1.30%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  MEC Vakfı 75 bin mağdur aileye kurban eti dağıtıyor

  Avustralya merkezli Mahmud Es'ad Coşan (MEC) Vakfı, bu yıl kesilen kurban etlerini, sel ve yanardağ mağduru olan 75 bin Endonezyalıya dağıtmaya başladı.
  • 08.12.2014 - 15:21
  MEC Vakfı 75 bin mağdur aileye kurban eti dağıtıyor

  MEC Vakfı 75 bin mağdur aileye kurban eti dağıtıyor #1

  Avustralya merkezli Mahmud Es'ad Coşan (MEC) Vakfı, sağlıklı ve semiz kurbanlıkların Avustralya’da özenle seçilmesinden helal tescilli modern tesislerde İslami usullere göre kesilip Endonezya’da yılda bir kez et yeme imkanına sahip gerçek ihtiyaç sahiplerine “ilk elden” ulaştırılmasına kadar her aşamayı hassasiyetle uygulayarak “uluslararası kurban organizasyonu” standartlarını her geçen yıl daha da yükseltiyor.

  KURBANLAR DAĞITILMAYA BAŞLANDI

  MEC Vakfı’nın "unutulanı seç" çağrısıyla düzenlediği 9. Uluslararası Kurban Organizasyonu kapsamında kesimi yapılan kurbanların payları Endonezya’nın Gresik şehrinde gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden dağıtılmaya başlandı. Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;

  "73 BİN AİLEYE KURBAN ETLERİ İKRAM EDİLECEK"

  "Vakfımız, kurban ibadetini layıkıyla yerine getirmek isteyenlerin kurbanlıklarını Avustralya’daki helal sertifikalı modern tesislerde kestirerek ve eşit paylara ayırarak paketlenmesini organize ettikten sonra tüm resmi işlemleri tamamlayarak ve ‘soğuk hava zincirini’ muhafaza ederek kurban etlerini gemiyle Endonezya’ya ulaştırdı. Vakfımızın kurucusu Sn. Muharrem Nureddin Coşan, Endonezya Gresik Belediye Başkanı Sn. Halim Radianto, Gresik devlet erkanı ve Türkiye'den gelen misafirlerimizin iştirakiyle bir tören düzenlendi. İlk etapta 5.000 kişiye hayırseverler adına kurban etleri takdim edildi. Toplamda 73.000 aileye ulaştırılması planlanan kurban etleri bu yıl Cakarta'daki sel, Medan'daki yanardağ patlaması mağdurları ile Gresik ve Surabaya şehirlerinde et yeme imkânı çok az olan ailelere ikram edilecek."

  MEC Vakfı 75 bin mağdur aileye kurban eti dağıtıyor #2

  SON 9 YILDIR YÜZBİNLERCE AİLEYE YARDIM ELİ UZATTI

  Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, her yıl kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirme hizmeti kapsamında uluslararası kurban organizasyonu düzenliyor. MEC Vakfı, son 9 yıldır düzenlediği kurban organizasyonuyla Endonezya’daki yakın ilgiye ve yardıma ihtiyaç duyan, günde 1 doların altında gelirle hayata tutunan gerçek ihtiyaç sahibi yüzbinlerce aileye yardım elini uzattı ve kurban etlerini ilk elden dağıttı. Endonezya’da kurulan Server Vakfı’nın yanı sıra dağıtıma yerel belediyeler ve üniversiteler de destek veriyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir