Petrol
95.72
1.38%
Euro
18.1315
-0.31%
Dolar
18.5879
0.02%
Altın
1.017
-0.51%
Borsa
3570
0.45%
Bitcoin
367.400
-3.16%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Medvedev: Kedim kaybolmadı

  Medvedev, "Kedim kaybolmadı, endişelendiğiniz için teşekkür ederim" dedi.
  • 28.03.2012 - 21:30
  Medvedev: Kedim kaybolmadı

  Medvedev: Kedim kaybolmadı #1

  Rus basını, Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in Dorofey isimli sevimli kedisinin Moskova'ya yakın Gorki devlet rezidansından kaybolduğunu iddia etti.

  Haberin tüm basında geniş şekilde yer alması üzerine Medvedev ilerleyen saatlerde iddiaları yalanladı.

  İddiayı ilk duyuran Sobesednik gazetesi, Rusya liderinin kedisi için Gorki ve çevre bölgedeki tüm güvenlik görevlileri ve ayrıca gönüllü vatandaşların seferber edildiğini öne sürdü.

  Haberde, "Güzergâh üzerindeki direklerde Dorofey'in fotoğrafları asılmış bulunuyor. Gerçi resimli ilanda kedinin sahibinin ismi de bulunmuyor." iddiaları yer aldı. Olayı yorumlayan Eho Moskvı radyosu Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Vladimir Varfolomeyev, "Galiba polisin başka işi gücü yok." eleştirisi getirdi.

  GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TEPKİ GÖRDÜ

  Güvenlik görevlilerinin Medvedev'in kedisini aramalarına bir eleştiri de Moskova Polisi Sendikalar Birliği Koordinasyon Başkanı Mihail Paşkin'den geldi. Paşkin, "Hayvana yazık tabii ki, ama güvenlik görevlilerinin asıl görevini yapması yerine bu işle uğraşmaları kabul edilemez bir durum. Eminim ki Medvedev böyle bir arama isteğinde bulunmadı. Sadece kaybolduğuna üzülmüş, birileri tüm işini bırakıp buna koyuldular." şeklinde konuştu.

  Eleştirilere İnterfaks ajansı aracılığıyla yanıt veren bir polis yetkilisi, "Hiçbir polis Devlet Başkanı'nın kedisini falan aramaya çıkmadı. Ayrıca kedinin kaybolduğunu da düşünmüyorum. Belki de birileri 1 Nisan şakasına hazırlanıyor." diye kesin dille yalanladı.

  MEDVEDEV TWİTTER'DAN CEVAPLADI

  Konuyla ilgili çok sayıda iddialı haberler üzerine Medvedev, Twitter'dan cevap vermek zorunda kaldı. Hindistan'da düzenlenecek BRICS zirvesi öncesi bölge ziyaretinde bulunan Medvedev kedisinin Gorki rezidansından kaçtığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, "Kediye gelince. Dorofey'e yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, kedi hiç bir yere kaybolmamış. Endişelenen herkese teşekkürler!" notunu düştü.

  Rus basını, Medvedev'in kedisinin Nevskaya Maskaradnaya isimli çok nadir bir cins olduğuna dikkat çekiyor. Bin dolara yakın değerindeki kediyi Rusya liderinin eşi Svetlana Medvedeva beğenerek yıllar önce almıştı.

  Argumentı i Faktı gazetesi, Medvedev'in kedisinin daha önce SSCB eski lideri Mihail Gorbaçov'un kedisiyle dalaştığını da yazdı. Haberlere göre, Medvedev kedisini gözbebeği gibi koruyarak seviyor.


  Görüş Bildir