Euro
15.2229
-0.42%
Dolar
13.6240
0.25%
Altın
793.3130
-0.16%
Borsa
1968
0.87%
Bitcoin
504.975
-2.65%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Meksika'da öğrenciler Ulusal Saray'a saldırdı

  Meksika'da kaçırılan 43 öğrencinin üç süpheli tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı, öğrenciler Ulusal Saray'a saldırıdı.
  • 10.11.2014 - 00:21
  Meksika'da öğrenciler Ulusal Saray'a saldırdı

  meksika

  Meksika'nın Guerrero eyaletinde eylül sonunda 43 öğrencinin kaçırılmasıyla ilgili gözaltına alınan üç şüphelinin öğrencileri öldürdüklerini itiraf etmelerinin ardından, yeni protestolar düzenlendi.

  "YETER YORULDUM" PANKARTLARI

  Başkent Meksiko'da toplanan bir grup, ellerinde meşaleler ve soruşturmayı yürüten Başsavcı Jesus Murillo'nun dünkü basın toplantısındaki sözlerini kastederek “Yeter, yoruldum” pankartları taşıyarak yetkililerden adalet talep etti.

  Meksiko Ulusal Özerk Üniversitesi öğrencisi Yomali Lopez, Başsavcı Murillo'nun “Soruşturmayı yürütmekten yoruldum” sözlerini eleştirerek “Bu olayı aydınlığa kavuşturmak onun işi. Her ay 15 bin dolar maaş alırken, o nasıl bu işten yorulabilir” dedi.Meksika da öğrenciler Ulusal Saray a saldırdı #2

  "DEFOL GİT FENA" SLOGANLARI

  Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto'nun suç oranının düşürülmesine yönelik etkin mücadele sözünü hatırlatan protestocular, “Defol git Pena” diye bağırdı.

  Göstericilerden Angelica Garcia ise Meksika halkının kızgın değil ancak hayal kırıklığı yaşadığını ifade ederek bu durumun ülkenin değişmesi gerektiğinin işareti olduğunu kaydetti.

  Meksika da öğrenciler Ulusal Saray a saldırdı #3

  ULUSAL SARAY'IN KAPISINI KIRMAYA CALIŞTILAR

  Bazı göstericiler Ulusal Saray'ın kapılarını ateşe verdi, ateş kısa sürede söndürüldü. Göstericiler Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto’nun resmi törenler için kullandığı Ulusal Saray’ın kapısını kırmaya çalıştı.

  Meksika da öğrenciler Ulusal Saray a saldırdı #4

  Meksika halkının büyük bölümü, Pena yönetiminin karşılaştığı en önemli krizlerden biri olan kayıp öğrenciler olayı ülke kamuoyunu meşgul ederken devlet başkanının yarın başlayacak Çin gezisine gitmesini eleştiriyor.


  Görüş Bildir