Petrol
95.97
-0.64%
Euro
18.1889
-0.39%
Dolar
18.1074
0.16%
Altın
1.016
-0.47%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.056
-7.72%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Merkel ve Hollande Ukrayna'da

  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkenin doğusundaki sorunun barışçıl yolla çözülmesini görüştü.
  • AA
  • 06.02.2015 - 11:20
  Merkel ve Hollande Ukrayna'da

  UKRAYNA

  Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Poroşenko, Merkel ve Hollande Devlet Başkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi.

  Petro Poroşenko, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile yaptığı görüşmelerin, doğuda ateşkesin sağlanması konusunda umut verdiğini belirtti.

  Ukrayna'daki gerginliğin giderilmesine yönelik önemli çalışmalarda bulunmalarından ve ülkesine gösterdikleri destekten dolayı Avrupalı liderlere teşekkür eden Poroşenko, bunun kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

  Merkel ve Hollande Ukrayna da #2

  UKRAYNA YASALARINA UYGUN YEREL SEÇİMLER

  Poroşenko, Minsk mutabakatlarında yer alan tarafların üstlendikleri sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini yineleyerek, bu çerçevede ateşkesin sağlanması, rehinelerin serbest bırakılması, sınırların kontrolünün sağlanması, Ukrayna topraklarındaki tüm yabancı askerlerin çıkarılması ve işgal edilen topraklarda Ukrayna yasalarına uygun olarak yerel seçimlerin yapılması gerektiğini ifade etti.

  Merkel ve Hollande Ukrayna da #3

  Merkel ve Hollande Ukrayna da #4

  İNSANİ YARDIM VURGUSU

  Doğunun ekonomik açıdan kalkındırılması için ciddi adımların atılması gerektiğini kaydeden Poroşenko, bu adımların serbest ekonomik bölgenin oluşturulmasını, sosyal ödemelerin yapılmasını ve insani yardımların gerçekleştirilmesi öngördüğünü söyledi.

  Petro Poroşenko, Angela Merkel ve François Hollande arasındaki görüşmeler devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir