Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.004
1.25%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Merkel: Yunanistan'a destek olmak istiyoruz

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakan Antonis Samaras ve Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas ile görüştü.
  • 10.10.2012 - 00:02
  Merkel: Yunanistan'a destek olmak istiyoruz

  Merkel: Yunanistan a destek olmak istiyoruz #1

  Yunanistan Başbakanı Samaras'la görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Merkel, "Buraya, Yunanistan'ın ve özellikle Yunan halkının çok zor bir dönemden geçtiğinin bilincinde olarak geldim" şeklinde konuştu.

  Yunan halkının bu zor dönemde şimdiye kadar çok iyi bir ilerleme kaydettiğini ifade eden Merkel, "Yunan halkı çok zor bir dönemden geçiyor ve kendilerinden çok şey isteniyor ancak bu zorlu yolda çok yol kat ettiklerini söylemeliyim ancak yapılması gereken daha çok şey var" dedi.

  "Sayın Başbakan'a, Yunan halkının şuan çok sıkıntı çektiğini ancak Euro bölgesinde kalmakta ve bu mücadeleyi kazanmakta kararlı olduklarını söyledim" açıklamalarında bulunan Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Merkel ile yaptıkları görüşmede, Yunanistan'ın verdiği sözlere bağlı kalmakta ve krizin üstesinden gelmekte kararlı olduğunun altını çizdiğini belirtti.

  Samaras'la yaptığı basın toplantısının ardından Yunanistan Cumhurbaşkanıyla görüşme yapan Merkel, "Bu sıkıntılara katlanan insanları ümitlendirecek önlemleri de göz önünde bulundurmalıyız" diyen Papulyas'a "Elimizden geldiğince yardım etmek ve bir çözüm bulmada destek olmak istiyoruz" cevabını verdi.

  Başbakan Merkel, Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas ile görüştükten sonra da Yunan ve Alman iş adamlarıyla bir araya gelerek, Atina ziyaretlerini sonlandırdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir