Euro
9.3487
0.14%
Dolar
7.8243
-0.02%
Altın
447.75
0.16%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.556
6.16%
9ºC
İstanbul
Sağanak yağış 9 C

  Meşal: İsrail'i asla tanımayacağız

  45 yıl sonra Gazze'ye giren Meşal, halka seslendi.
  • 08.12.2012 - 16:47
  Meşal: İsrail'i asla tanımayacağız

  Meşal: İsrail i asla tanımayacağız #1

  Hamas, 25. kuruluş yıldönümünü Gazze'de düzenlenen büyük bir törenle kutluyor. Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Meşal, İsrail'i asla tanımayacaklarını söyledi.

  Gazze'nin sokak ve meydanları bayraklarla süslenirken kutlamalara katılmak isteyen on binlerce Filistinli Gazze'nin batısındaki El-Ketibe Meydanı'na akın etti.

  MEŞAL'İN KONUŞMASI

  Gazze'nin batısındaki 'Ketibe' meydanında toplanan ve sayıları yarım milyonu bulduğu belirtilen kalabalıklara hitaben bir konuşma yapan Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, Filistin topraklarındaki işgalin meşruiyetini, dolayısıyla İsrail'i asla tanımayacaklarını vurguladı. Meşal, Arap ülkelerine de Filistin direnişine silah ve mal yardımında bulunmaya çağırdı.

  İsrail'e karşı yürüttükleri mücadeleyi, ''Yahudi oldukları için değil, siyonist oldukları için savaşıyoruz'' sözleriyle tanımlayan Meşal, topraklarına saldırana cevap verdiklerini kaydetti.

  İSRAİL'İN ÇÖKÜŞÜ BAŞLAYACAK

  Kutlamalar kapsamında Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal'den hemen önce söz alan Heniye, son saldırının ''siyonizmin'' çöküşünü hazırladığını belirterek, ''Filistin ile Arap topraklarında yayılamayacaklar ve çöküşleri başlayacak'' diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir