Petrol
76.62
0.62%
Euro
19.6648
-0.12%
Dolar
18.6442
0.03%
Altın
1.078
0.63%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.403
-0.52%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Mexico City'de kadınlar su idaresine el koydu

  Kuraklıkla boğuşan Mexico City'de adaletli su dağıtımını sağlamak için su dağıtımının başına kadınlar geçti.
  • Haber Merkezi
  • 23.02.2018 - 13:38
  Mexico City'de kadınlar su idaresine el koydu

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de halk uzun süredir devam eden susuzlukla boğuşuyor. Suç oranının çok yüksek olduğu ve neredeyse her gün 1 kişinin öldüğü İztapalapa bölgesinde yoksuluğun üzerine eklenen kuraklık halk için oldukça zorlu bir süreci getirdi.

  Mexico City de kadınlar su idaresine el koydu #1

  MUSLUKLAR KURUDU

  Hükümetin su aramak için yaptığı sondajın neden olduğu derin çatlaklar mevcut su borularını patlatarak su kaybında bir rutine yol açmış durumda. Daha fazla bütçe ayrılmadığı takdirde su sorunun daha fazla büyüyeceği belirtilen kentte musluklarda bazen aylarca su akmıyor.

  Mexico City de kadınlar su idaresine el koydu #2

  SU ÇALAN HAYDUTLAR

  Yetersiz olan su kaynağının yanında su dağıtan kamyonların haydutlarca kaçırılması gibi olaylar rutin bir hal aldı. Bu nedenle kamyonlar polisler tarafından korunuyor.

  Mexico City de kadınlar su idaresine el koydu #3

  EV İDARESİNDEN SU İDARESİNE

  Az gelen suyun dağıtımı da dengeli olmadığında yaşanan mağduriyet de katlanarak artıyor. Adaleti sağlamak için su dağıtıma el atan kadınlar, su kamyonları geldiğinde masa kurup imza karşılığı su verilmesini takip ediyor. Kadınların idaresindeki suyun yetersizliğine çare olamadıysa da mevcut kaynağı eşit dağıtmak için şimdilik başka bir yol görünmüyor.


  Görüş Bildir