Petrol
109.78
0.51%
Euro
17.4836
-0.25%
Dolar
16.6904
-0.05%
Altın
969.08
-0.09%
Borsa
2405
0.00%
Bitcoin
343.502
1.65%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Michelle Obama'ya kızlarımızı geri verin tepkisi

  Michelle Obama'ya kızlarımızı geri verin tepkisi

  Nijerya'da Borno eyaletinde kaçırılan kız öğrenciler için açılan hashtag'e destek veren Michelle Obama'ya Amerika'nın Pakistan politikaları üzerinden tepki geldi.
  • 09.05.2014 - 19:34

  Michelle Obama ya kızlarımızı geri verin tepkisi #1

  ENSONHABER.COM/DETAY HABER Nijerya'da Borno eyaletinde bir ortaokulda yaşanan kaçırma olayının üzerinden üç haftayı aşkın sürenin geçmesine karşın 200'ün üzerindeki kız öğrencinin hâlâ bulunamamış olması tüm dünyadan tepki topladı. Twitter'da #BringBackOurGirls (Kızlarımızı geri verin) hashtag'iyle sürdürülen kampanyada atılan destek tweet'lerinin sayısı 1 milyonu aştı.

  MICHELLE OBAMA DA DESTEK VERDİ

  Sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden yürütülen #BringBackOurGirls (Kızlarımızı geri getirin) kampanyasına destek veren tanınmış isimlere, ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama da katıldı.

  Michelle Obama ya kızlarımızı geri verin tepkisi #2

  Michelle Obama, Twitter hesabından verdiği "Dualarımız kayıp Nijeryalı kızlar ve onların aileleriyle" mesajına, üzerinde "#BringBackOurGirls" yazılı kartonu tutarken çektirdiği fotoğrafını da ekledi.

  FIRST LADY'YE PAKİSTAN TEPKİSİ

  Kampanyaya destek veren First Lady'ye ise Amrika'nın Pakistan politikalarını eleştiren bir gruptan tepki geldi. Grup, photoshopla Michelle Obama'nın tuttuğu kartonu değiştirerek "Hiçbir şey kocamın insansız hava araçlarıyla öldürdüğü çocukları geri getirmeyecek" yazdı.

  Michelle Obama ya kızlarımızı geri verin tepkisi #3

  Ortaya çıkan bir araştırmayla, Amerika'nın 2012 yılında Pakistan'daki terörist gruplara müdahalesi sırasında 176'sı çocuk olmak üzere çok sayıda sivili öldürdüğü ortaya çıkmıştı. İnsansız hava araçlarıyla yapılan bu saldırı Obama'nın talimatıyla gerçekleştirilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir