Euro
9.712
-0.05%
Dolar
8.1232
-0.32%
Altın
455.78
0.38%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
507.065
3.17%
12ºC
İstanbul
Sağanak yağış 12 C

  Mısır eski başbakanı beraat etti

  Yolsuzluk suçlamasıyla yargılanan Mısır eski başbakanı Ahmed Şefik beraat etti.
  • 07.04.2013 - 16:49
  Mısır eski başbakanı beraat etti

  Mısır eski başbakanı beraat etti #1

  Mısır Ceza Mahkemesi, yolsuzluk suçlamasıyla yargılanan Mısır'ın eski başbakanlarından Ahmed Şefik'in beraatine hükmetti.

  Ceza Mahkemesi, Ahmed Şefik'in yanı sıra, hükümete ait Mısır Uçak Şirketi Eski Başkanı Tevfik Asi ve Eski Sivil Havacılık Bakanı İbrahim Muna'nın, yolsuzluk ve kamu malını kendi çıkarları doğrultusunda kullanma suçlarından beraatlerine karar verdi.

  "GIYABEN YARGILANDI"

  Kamu Güvenliği Dairesi Başkanı Ahmed Hilmi ise BAE'nin, Mısır makamlarının Eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek dönemi son Başbakanı Ahmed Şefik'in teslim edilmesi yönündeki talebine olumlu karşılık vermediğini, bu nedenle Şefik'in gıyaben yargılandığını ifade etti.

  DURUŞMALARA KATILMADI

  Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan ancak ikinci turda Muhammed Mursi'nin gerisinde kalarak seçimi kaybeden Şefik, daha sonra Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gitmişti. 9 aydır BAE'de bulunan Şefik, dava duruşmalarına katılmamıştı.

  HAKKINDA AÇILAN DİĞER DAVALAR DEVAM EDİYOR

  Başbakanlık görevini devralmadan önce Sivil Havacılık Bakanı olan Ahmed Şefik, kanuna aykırı yerleşim birimi ve arazi elde etme ile Sivil Havacılık Bakanlığı'nda mali yolsuzluk yapmak suçlarından yargılanıyor. Şefik'in hakkında açılan diğer davalar devam ediyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir