Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.949
3.99%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Mısır halkı Sisi'nin bir yıllık yönetiminden memnun değil

  Mısır'da halk Sisi'nin bir yıl boyunca icraatlarında ülkede bir iyileştirmenin olmadığını savunuyor.
  • AA
  • 08.06.2015 - 17:20
  Mısır halkı Sisi'nin bir yıllık yönetiminden memnun değil

  sisi

  Mısır'da halk askeri darbe ile yönetime el koyan Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi'nin bir yıllık icraatlarından memnun olmadığını ifade ediyor. Bu gün itibariyle Cumhurbaşkanlığı'ndaki bir yılını dolduran Sisi yönetimi Mısır halkı tarafından eleştirilere maruz kalıyor.

  "ÜLKEDE YAPILAN BİR İŞ YOK"

  Başkent Kahire'de AA muhabirine konuşan ancak güvenlik gerekçesiyle adını vermek istemeyen tıp fakültesi öğrencisi M.U, "Ülkede yapılan bir iş yok. Hiç bir şey değişmedi. Ezilen fakir halk  daha fazla ezilmeye devam ediyor" dedi.

  Üniversite öğrencisi gençlere iş imkanı olarak sunulan sebze arabalarına ilişkin "Belki başka gençler için bu işe yarayabilir ancak bu çözüm değil. Ülkede durum kötüden daha kötüye doğru bir gidiş var" şeklinde konuştu.

  İlk cümlesiyle tepkisini ortaya koyan Mısırlı C.N ise "Ne yaptı ki Sisi, ne yaptı?! Bir kilo hormonlu tavuk 22 cüneyh. Bu ülke yolsuzluk yapanların ülkesi garibanın ülkesi değil!" dedi.

  HALK, YÖNETİME TEPKİLİ

  Ülkede gıda maddeleri başta olmak üzere hayatın birçok alanında gözlenen hayat pahalılığının yanında maaşlarda beklenen yükselişin gerçekleşmemesi sıradan halkın yönetime karşı en tepkili olduğu gündem maddesi olarak gözleniyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir