Euro
10.0415
0.62%
Dolar
8.4728
0.81%
Altın
494.4
1.09%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
333.890
3.91%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Mısır'da bakan skandal sözleri sonrası istifa etti

  Adalet Bakanı Mahfuz Sabir, "Bir temizlik işçisinin oğlunun yargıç olması uygun değil" sözlerine gelen tepkilerin ardından istifa etti.
  • AA
  • 12.05.2015 - 01:37
  Mısır'da bakan skandal sözleri sonrası istifa etti

  Mahfuz Sabir

  Sabir, AA muhabirine açıklamada, "Bugün Başbakan İbrahim Mihlib'e istifamı sundum ve istifadan geri dönüş olmayacak" ifadelerini kullandı. Sabir, "yaşadığı bazı sağlık problemlerini ve yaptığı son açıklamaların medyada yer almasını" istifasına gerekçe gösterdi.

  Mısır Bakanlar Kurulu Sözcüsü Hüssam el-Kaviş, Mahfuz Sabir'in istifasının kabul edildiğini belirtirken, Sabir'in yerine yeni Adalet Bakanı makamına kimin atanacağına ilişkin bilgi vermedi.

  "BİR TEMİZLİK İŞÇİSİNİN OĞLU YARGIÇ OLAMAZ"

  Pazar günü bir televizyon programında konuşan Bakan Sabir kendisine sorulan bir soruya, "O kadar da değil, bir temizlik işçisinin oğlunun yargıç olması uygun değildir" sözleriyle cevap vermişti.

  Mısır halkının, büyük tepki gösterdiği sözler üzerine, ülkede bir şeyin değişmediği ve Bakan'ın istifa etmesi ya da görevden alınması gerektiği dile getirilmişti.

  Öte yandan yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, istifa öncesinde Mısır Başsavcılığı'na Avukat Muhammed Abdulaziz tarafından bakan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir