Petrol
103.09
-9.17%
Euro
17.4309
-0.60%
Dolar
16.9605
0.80%
Altın
963.71
-1.44%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
346.716
3.66%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Mısır'da yüzbinlerden Mursi'ye destek - izle

  Mısır'da yüzbinlerden Mursi'ye destek - izle

  Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yönetimine askeri darbe ile son verilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.
  • 05.07.2013 - 14:10

   

  Mısır da yüzbinlerden Mursi ye destek - izle #1

  Gezi Parkı protestoları sırasında, Alman medyasının yaptığına paralel olarak olayları kışkırtarak dünyaya gösteren Türk medyası Mısır'daki yaklaşımında da yine Batı medyasıyla aynı yörüngede.

  Mısır'da yüzbinlerden Mursi'ye destek - izle

  Türk medyası, Mısır'da yapılan darbenin hemen ardından Mursi'nin yaptığı hataları sıralayan haberlerle dikkat çekerken, Mursi yandaşlarının yaptığı büyük gösterileri ise küçük haber olarak görmeye devam etti.

  Mısır'da halk Cuma namazı sonrası Muhammed Mursi'ye destek için sokaklara döküldü. Onbinlerce insan Mursi'ye destek için Nasır City bölgesindeki Rabia El Adeviye Camisi önünde toplandı.

  Mısır da yüzbinlerden Mursi ye destek - izle #2

  MURSİ'YE TAM DESTEK

  Mursi'nin memleketi olan Zagazig'de Mursi'yi desteklemek için çıkan protesto gösterilerinde onlarca kişi yaralandı. Mursi'nin darbe ile Cumhurbaşkanlığı'ndan alınmasını kınadıklarını ifade eden Müslüman Kardeşler Grubu üyeleri halkın Mursi'yi ne kadar çok sevdiğini kanıtlamak için gösterilerde bulunacaklarını ifade etti.

  16 KİŞİ ÖLDÜ

  Öte yandan taraftarları Mursi'nin ev hapsinde tutulduğu Savunma Bakanlığı'na yürümek istedi. Ateş açılması sonucu birçok gösterden ölen ve yaralananlar oldu. Olaylarda en az 16 kişinin de öldüğü bilidrildi.

  Mısır da yüzbinlerden Mursi ye destek - izle #3Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yönetimine askeri darbe ile son verilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Mısır'da Mursi'ye destek verenler Mursi'nin tutulduğu binaya yürüdü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir