Euro
9.4473
-0.08%
Dolar
7.826
-0.07%
Altın
456.14
-0.15%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
148.300
-2.24%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Mısır'daki gösterilerde 41 kişi gözaltına alındı

  Mısır'ın çeşitli kentlerinde düzenlenen yönetim karşıtı gösterilerde, güvenlik güçleri eylemcilere müdahale etti.
  • 30.08.2014 - 09:36
  Mısır'daki gösterilerde 41 kişi gözaltına alındı

  Mısır daki gösterilerde 41 kişi gözaltına alındı #1

  Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak'ın çağrısıyla, başta başkent Kahire olmak üzere, Giza, Feyyum, İskenderiye, el-Garbiyye, ed-Dekhaliye, Dimyat, el-Menufiyye, Kefer eş-Şeyh, Beni Suveyf, el-Minya, Asvan, Süveyş ve İsmailiyye'de, ordunun yönetime el koymasının ardından göreve gelen hükümet protesto edildi.

  PROTESTOLARDA GAZZE'DE UNUTULMADI

  Ülkenin içinde bulunduğu durumu, elektrik krizini ve hayat pahalılığını protesto eden eylemciler, yönetimin düşmesini ve hayat şartlarının iyileştirilmesini talep etti. Gösterilerde, "Halk, rejimin düşmesini istiyor", "Defol Ey Sisi, "Yoksulların sesi, devrimdir", "Fiyatlar ateş pahası" şeklinde çeşitli sloganlar atıldı. Gösterilerde Gazze unutulmadı Darbe karşıtlarının eylemlerinde, İsrail ile Filistinli gruplar arasındaki ateşkes kutlandı.

  ATEŞKES GAZZE'NİN ZAFERİ OLARAK NİTELENDİRİLDİ

  Ateşkesi "Gazze'nin zaferi" olarak nitelendiren ve Filistin bayrağı taşıyan göstericiler, direniş grupları lehine sloganlar attı. İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Yardımcısı Abdulfettah Osman yaptığı basın açıklamasında, eylemler sırasında ülkenin çeşitli kentlerinde 41 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir