Dolar
6.8668
0.1005%
Euro
7.8234
0.5035%
Altın
1810.31
0.4293%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.516
0.4965%
Bitcoin
63604.7
-0.477%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ortaya çıktı

  Mısır’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 90'ın üzerinde oy alan Abdülfettah El Sisi'nin kızının ilk kez fotoğrafı yayımlandı.
  • 03.06.2014 - 16:58
  Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ortaya çıktı

  Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ortaya çıktı #1

  Seçim zaferini ilân ederek cumhurbaşkanlığı koltuğuna geçmeye hazırlanan Sisi’nin kızı Ayet El Sisi’nin fotoğrafları Dubai merkezli El Arabiya yayın kuruluşunda yayımlandıktan sonra sosyal medyada yayıldı.

  Mısır’ın müstakbel first-kızı olan Ayet’in pembe başörtüsüyle arkadaşlarıyla görüldüğü bir kare ve yine eşiyle birlikte yer aldığı bir başka fotoğrafı kısa süre içinde büyük ilgi gördü. Twitter’daki paylaşımlarda, müstakbel Cumhurbaşkanı’nın kızından çoğunlukla “saygılı ve nazik bir kadın” olarak bahsedildi. Öte yandan, bazı sosyal medya kullanıcıları ise Sisi’nin kızına verdiği isme tepki gösterdi. Bir kullanıcı, “Böyle isim olur mu? Ayet, Allah sözü, kelamı. Bu resmen şirk. Nasıl Müslüman bunlar?” ifadeleriyle Sisi’nin kızının isminin İslami değerlere hakaret olduğunu öne sürdü. Sisi’nin ailesi, geçen Temmuz'daki darbenin ardından gerek ulusal gerekse de dünya basının ilgi odağı oldu.

  Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ortaya çıktı #2

  Ayet El Sisi ( En sağdaki )

  SİSİ: "EŞİM AİLESİ İÇİN İŞ TEKLİFLERİNİ REDDETTİ"

  Üç oğlu bulunan Sisi’nin eşi İntizar Amer dahil aile üyelerine kameralar karşısında pek rastlanmıyor. Müstakbel first lady, Sisi’nin yönetime el koymasının ardından ilk kez Şubat ayında başkent Kahire’deki bir askeri törende eşinin yanında otururken görüntülenmişti. Sisi, aynı zamanda kuzeni olan tesettürlü eşi için, liseden beri onu sevdiğini ve eşinin mezun olmasının hemen ardından evlendiklerini ifade etmişti. Sisi ayrıca, eşinin tüm hayatını dört çocuklarına adadığını söylemiş, birkaç kez çok saygın iş teklifleri alan eşinin ailesi için hepsini geri çevirdiğini belirtmişti. Mısır’ın 30 yıllık katı Hüsnü Mübarek rejiminin ardından demokratik seçimle gelen ilk lideri Muhammed Mursi yönetimini askeri müdahaleyle deviren Sisi, Genelkurmay Başkanlığı’ndan istifa ederek halkının iradesi doğrultusunda resmi yönetime talip olduğunu açıklamıştı. Yaptığı darbe için aynı zamanda bir referandum niteliği taşıyan seçimlerde karşısında yalnızca tek bir rakip olan Sisi, oylama bir gün uzatılmasına rağmen istediği katılım oranını yakalayamadı. Ülkede seçimlere katılım yüzde 47’de kaldı.

  Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ortaya çıktı #3

  Görüş Bildir