Petrol
111.87
1.07%
Euro
17.2608
-0.21%
Dolar
16.1082
0.20%
Altın
964.23
-0.21%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
485.090
2.42%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Mısırlı hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz konuştu

  Mısır Havayolları'na ait kaçırılan uçağın içerisinde hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz yolcu yaşadıklarını anlattı.
  • DHA
  • 30.03.2016 - 15:21
  Mısırlı hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz konuştu

  Mısırlı hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz konuştu #1

  Dün Mısır'da Mısır Hava Yolları'na ait bir uçağı kaçıran hava korsanıyla birlikte uçakta fotoğraf çektiren İngiliz yolcu, bütün dünyanın gündemine oturdu.

  HAVA KORSANIYLA SELFİE ÇEKTİRMİŞTİ

  Mısır'da kaçırılarak zorla Kıbrıs'taki Larnaca Havaalanı'na yönlendirilen uçağın yolcularından 26 yaşındaki İngiliz Ben Innes, üzerine sahte bir bomba düzeneği bağlayan hava korsanı Seif Eldin Mustafa ile fotoğraf çektirdi. Fotoğraf kısa bir süre içinde Twitter'de en çok paylaşılan görsellerden biri oldu.

  Mısırlı hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz konuştu #2

  "KAYBEDECEK BİR ŞEYİM YOKTU"

  İngiliz Sun gazetesine konuşan Innes, "Hava korsanına dikkatlice baktım. Üzerindekilerin bomba olduğunu fark ettim, zaten kaybedecek bir şeyim yoktu" dedi.

  "SELFİE ÇEKİLMEYİ RİCA ETTİM, O DA TAMAM DEDİ"

  Hava korsanının beline bağladığı bomba düzeneğinin daha sonra sahte olduğu ortaya çıktı. Aberdeen'de yaşadığını ve bir iş gezisinden eve döndüğünü anlayan Innes gazeteye "Aslında neden yaptığımı bilmiyorum. Üzerindekilerin bomba olduğunu fark ettim, zaten kaybedecek bir şeyim yoktu ve yakından bakmaya karar verdim. Kabin memurlarından birini söylediklerimi tercüme etmesini istedim, onunla selfie çekilmeyi rica ettim. O da 'tamam' dedi. Şimdiye kadar çekilen en iyi selfie olmak zorundaydı" dedi.

  Mısırlı hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz konuştu #3

  "NEDEN OLMASIN DİYE DÜŞÜNDÜM"

  Hava korsanının uçaktan gitmesine izin verdiği son yolculardan biri olan Ben, Larnaca'da uçağın içinde beklerken böyle bir şey yapmaya karar verdiğini söyleyerek "Neden olmasın diye düşündüm. Zaten bizi havaya uçurursa, önemli bir şey olmayacaktı" ifadelerini kullandı.

  Mısırlı hava korsanıyla selfie çektiren İngiliz konuştu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir