Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.202
0.11%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Mısırlı öğrencinin Donald Trump mesajı başına iş açtı

  Mısırlı öğrencinin Donald Trump mesajı başına iş açtı

  Facebook sayfasına, "Donald Trump'ı öldürsem dünya bana teşekkür eder" yazan pilot adayı Mısırlı öğrencinin vizesi iptal edildi.
  • 10.03.2016 - 14:30

  trump

  23 yaşındaki Emadeldin Elsayid'e resmen bir suçlama getirilmedi, fakat avukatı Hani Büşra Amerikalı yetkililerin kendisini sınır dışı etmenin yollarını aradıklarını söyledi.

  Yetkililer sonunda, 5 Temmuz'a kadar gitmesi koşuluyla Elsayid'in ülkeden sınır dışı edilmek yerine kendiliğinden ayrılmasını kabul ettiler.

  GÖZALTINDA TUTULUYOR

  Facebook mesajının duyulması ardından vizesi iptal edilen Emadeldin Elsayid, Kaliforniya'da gözaltında tutuluyor.

  Avukatı Hani Büşra dün Elsayid'in gözaltında tutulmasının yasadışı olduğunu söylemişti.

  "MÜSLÜMAN OLDUĞUM İÇİN"

  Büşra, "Bence özellikle de Müslüman ve Orta Doğulu olduğu için gözaltında tutuluyor. Bu genç Amerika'dan 'nefretin sembolü' olarak teşhir edilecek" demişti.

  Elsayid, Şubat ayı başlarında, Facebook'a Amerikan başkanlık yarışının öne çıkan adaylarından milyoner işadamı Donald Trump'ın bir fotoğrafını koyarak altına Trump'ı öldürüp ömür boyu hapiste kalmaya razı olduğunu, dünyanın da kendisine teşekkür edeceğini yazdıktan sonra Amerikan istihbarat örgütleri tarafından sorguya çekilmişti.

  Cumhuriyetçi Partinin başkan adaylığı yarışını şu anda önde götüren Donald Trump, ülkeye göçmen girişi konusunda sert önlemler almayı vaadediyor.

  Trump'ın önerileri arasında, Meksika sınırının tamamına bir duvar örmek, duvarın inşaasının maliyetini Meksika hükümetine ödetmek ve Müslümanların ülkeye girişine geçici olarak yasak getirmek de var.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir