Euro
10.1546
-0.06%
Dolar
8.644
-0.24%
Altın
490.27
-0.27%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
371.959
-7.43%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Mitt Romney sosyal medyada alay konusu oldu

  Romney'nin "bana kadınlarla dolu dosyalar getirdiler" gafı, sosyal paylaşım sitelerinde alay konusu oldu
  • 17.10.2012 - 20:29
  Mitt Romney sosyal medyada alay konusu oldu

  Mitt Romney sosyal medyada alay konusu oldu #1

  ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney'nin, dünkü münazarada, yanlışlıkla söylediği ''bana kadınlarla dolu dosyalar getirdiler'' yönündeki sözleri, sosyal paylaşım sitelerinde alay konusu oldu.

  Romney, münazarada kadınların iş yaşamında eşit ücret hakkıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken, kadınlara verdiği önemi vurgulamak için, Massachusetts Valiliği yatığı dönemde, kabinesinde görev vermek üzere nitelikli kadın bulma çabası içine girdiklerini söyledi.

  Bunun için bazı kadın kuruluşlarından yardım istediğini ifade eden Romney, daha sonra, muhtemelen ''bana kadın başvurularıyla dolu dosyalar getirdiler'' demek isterken, yanlışlıkla ''bana kadınlarla dolu dosyalar getirdiler'' dedi.

  Romney'nin bu gafından hemen sonra, hatta münazara daha bitmeden Facebook, Twitter, Tumblr ve Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde adeta patlama yaşandı, konuyla ilgili internet sitesi bile kuruldu.

  ''Binders Full of Women (Kadınlarla Dolu Dosyalar)'' başlığıyla açılan Facebook sayfasındaki kullanıcıların sayısı 300 bine yaklaşırken, Twitter'daki benzer hesapların takipçi sayısı da 10 binleri geçti. Romney'nin ifadeleri, Google'da aranma sayısı en hızlı artan sözler arasına girdi.

  İnternet kullanıcıları, sosyal medyayı Romney'nin gafını alaya alan birbirinden esprili, ilginç fotoğraf ve yorumlarla doldurdu. Bunlardan en çok ilgi çekenlerden biriyse Playboy dergisinin sahibi Hugh Heffner'in, bir kütüphanede yanında dosyalar varken, ''Kadınlarla dolu dosyalar? Tabii ki bende onlardan yüzlercesi var'' dediği fotomontajlı fotoğrafı oldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir