Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.253
2.46%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Mugabe BM'yi eşcinsellik dayatmasıyla suçladı

  Suriye'nin geleceğinin konuşulduğu BM zirvesinde, Zimbabve liderinin BM'yi eşcinsellik dayatmasıyla suçlaması gülüşmelere neden oldu.
  • Ajanslar
  • 30.09.2015 - 06:58
  Mugabe BM'yi eşcinsellik dayatmasıyla suçladı

  Mugabe

  Parlamento açılışında, 1 ay önce yaptığı ulusa sesleniş konuşmasının aynısını okuyan ve durumu fark etmeyen Zimbabve Devlet Başkanı Mugabe, BM Genel Kurulu’ndaki hitabında da metne uymadı ve eşcinsel olmadıklarını haykırdı.

  "BİZ EŞCİNSEL DEĞİLİZ!"

  BM kürsüsünü eşcinsellik karşıtlığını bir kez daha göstermek için kullanan ve eşcinsel haklarının ‘dayatılmasına’ karşı çıkan 91 yaşındaki Zimbabve lideri Robert Mugabe, “Biz eşcinsel değiliz!” diye bağırdı.

  Mugabe BM kürsüsünden seslendi: Biz eşcinsel değiliz

  "KENDİNİ İLAH İLAN EDENLERE UYMAK ZORUNDA DEĞİLİZ"

  Batı’yı çifte standart uygulamakla ve kendi ülkesinin değerlerine zıt olan ‘yeni haklar oluşturmakla’ suçlayan Mugabe, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin devletlere diğerleri hakkında karar alma yetkisi vermediğini söyledi:

  “Bu bağlamda, kendini ilan eden bazı insanlar var. Bu ilahlardan bağımsız düşünmeye ve hareket etme cesareti gösterenler de var. Bu cesareti gösterenlerin kurban edilmesine yönelik çifte standartlar uygulanmasına ve bu önemli meselenin siyasallaştırılmasına karşı çıkıyoruz.”

  Bu sözlerinin ardından "Biz eşcinsel değiliz" diye bağıran Mugabe, karşı karşıya gelme, iftira ve çifte standartların değil, karşılıklı işbirliği ve saygının insan haklarını geliştireceğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir