Petrol
86.66
-0.07%
Euro
19.4313
0.17%
Dolar
18.6394
0.04%
Altın
1.061
0.10%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
324.671
3.84%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Muhammed Ali'nin tabutunu ünlü isimler taşıyacak

  The Greatest lakaplı efsane boksör Muhammed Ali'nin tabutunu ünlüler taşıyacak.
  • AA
  • 08.06.2016 - 02:26
  Muhammed Ali'nin tabutunu ünlü isimler taşıyacak

  Muhammed Ali

  Cuma günü yapılacak cenaze töreninde, Muhammed Ali'nin tabutunu eski ağır sıklet boks şampiyonu Lennox Lewis ve aktör Will Smith'in de aralarında bulunduğu ünlü isimlerin taşıyacağı öğrenildi.

  Solunum yollarındaki rahatsızlık nedeniyle 74 yaşında hayatını kaybeden ABD'li efsane boksör Muhammed Ali'nin tabutunu taşıyacak isimler arasında eski ağır sıklet şampiyonu Lennox Lewis ve aktör Will Smith de yer alıyor.

  Muhammed Ali'nin cenaze töreninin, kendisi ve yakın çevresinin, yıllar önce kaleme aldığı notlardan meydana gelen kitaba göre yapılacağı ortaya çıktı. Aile sözcüsü Bob Gunnell, unutulmaz sporcunun avukatı ve bir iş ortağının da aralarında bulunduğu kişilerin katkıda bulunduğu kitabın, 2010'da Ali'ye verildiğini belirtti.

  Gunnell'ın, "Muhammed, bir hafta boyunca tüm planı gözden geçirdi ve onaylayıp imzaladı." dediği kitap doğrultusunda Ali'nin, İslami usullere göre gerçekleşecek törene, farklı inançları temsil eden kişiler ve yalnızca tanınmış isimlerin değil halkın da katılmasını istediği öğrenildi.

  Doğduğu Kentucky eyaletinin Louisville kentinde cuma günü düzenlenecek törende Muhammed Ali'nin tabutunu, eski ağır sıklet şampiyonu Lennox Lewis, efsane boksörün hayatını anlatan "Ali" filminde başrol oynayan aktör Will Smith, eski antrenman arkadaşı Jimmy Ellis ile kardeşi Jerry Ellis, kuzenleri John Grady ile Jan Wadell, yeğeni Ali, eski kayın biraderi Komawi Ali ve aile dostu John Ramsey taşıyacak.

  Dünya ağır sıklet boks şampiyonu unvanını 1964, 1974, 1978 yıllarında 3 kez kazanan Ali, solunum yollarındaki rahatsızlık nedeniyle 2 Haziran'da hastaneye kaldırılmıştı. Uzun süredir Parkinson rahatsızlığı bulunan Ali'nin, septik şok sebebiyle hayatını kaybettiği bildirilmişti.


  Görüş Bildir