Euro
9.6693
-0.03%
Dolar
8.0665
0.11%
Altın
460.73
0.08%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
463.821
-6.29%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Müslüman düşmanı Trump'ın mallarına Ortadoğu'da yasak

  ABD'nin müslüman düşmanı başkan adayı Donald Trump'ın, Katar ve Suudi Arabistan da dahil birkaç ülkede mallarının satışı durduruldu.
  • 11.12.2015 - 10:46
  Müslüman düşmanı Trump'ın mallarına Ortadoğu'da yasak

  Müslüman düşmanı Trump ın mallarına Ortadoğu da yasak #1

  Trump, ülkeye Müslümanların girişinin geçici olarak yasaklanması gerektiğini söylemişti. Ortadoğu'nun en büyük mağazalar zinciri Landmark, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan ve Kuveyt ile Afrika ülkelerinin de dahil olduğu 190 mağazasındaki Trump Home ürünlerinin satışını durdurdu.

  ANTİKA MASA SATIYORDU

  Trump Home'un, Landmark'taki reyonlarında kristal taşlı antika masa lambaları ve tavuskuşu tüyüyle bezenmiş lüks kutular gibi pahalı ürünler de satılıyordu. Trump ürünlerinin artık satılmayacağını, markanın CEO'su Sachin Mundhwa, elektronik postayla duyurdu. Landmark, satılan ürünlerin maddi değeriyle ilgiliyse bir açıklama yapmadı. Landmark'ın bu kararının, Dubai pazarına büyük önem veren ve yatırımlar yapan Trump için yıkıcı bir karar olduğu belirtildi.

  TÜRKİYE'DE DE VAR

  Trump'ın, Dubai'de, dünyanın en büyük golf oyuncusu olarak gösterilen Tiger Woods ile tasarladığı iki golf kulübü inşaatıysa hala devam ediyor. Trump'ın, Dubai'de, içinde malikane, villa ve spa merkezlerinin de yer aldığı golf kulüplerinin 6 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi. Haberde Trump'ın, Ortadoğu'daki Müslüman ülkelerin yanısıra Türkiye ve Azerbaycan'da da yatırımlar yaptığına dikkat çekilerek, "İstanbul Şişli'deki Trump Towers rezidans ve alışveriş merkezindeki mağaza sahipleri de yorumlardan rahatsız" denildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir