Euro
9.7338
0.63%
Dolar
8.0784
0.26%
Altın
463.75
0.73%
Borsa
1.396
-0.89%
Bitcoin
467.020
2.31%
12ºC
İstanbul
Sağanak yağış 12 C
  Müslüman Kadınlar FEMEN'e Karşı

  Müslüman Kadınlar FEMEN'e Karşı

  FEMEN'in "Üstsüz Cihad Çağrısı"na cevaben açılan Facebook grubu, FEMEN'e Karşı Müslüman Kadınlar, açık bir mektup yazdı.
  • 06.04.2013 - 10:02

  Müslüman Kadınlar FEMEN e Karşı #1

  ENSONHABER.com / DETAY HABER FEMEN'in "Üstsüz Cihad Çağrısı"na cevaben açılan Facebook grubu "Muslim Women Against FEMEN" (FEMEN'e Karşı Müslüman Kadınlar), açık bir mektup yazarak FEMEN'den yardım istemediklerini belirtti.

  Bir grup Müslüman kadının açtığı Facebook grubu FEMEN'e ve "beyaz sömürgeci feminist" eylemlerine karşı olduklarını açıkladı. Tunus'lu aktivist Amina Tyler'a destek olmak için "Üstsüz Cihad Çağrısı" yapan FEMEN'in bu tepki karşısında ne yapacağı merak ediliyor. Huffington Post'un manşetten verdiği MWAF grubu FEMEN'i emperyalist ve İslamofobik olmakla suçladı. Ellerinde "Çıplaklık beni özgürleştirmez, kurtarılmaya ihtiyacım yok" ve "Tesettür benim hakkımdır" yazılı kağıtlarla poz veren insanlar fotoğraflarını Facebook üzerinden paylaşarak FEMEN'i protesto etti.

  Müslüman Kadınlar FEMEN e Karşı #2

  Femen'e tepki gösteren bir kadın: "Çıplaklık beni özgürleştirmez, kurtarılmaya ihtiyacım yok."

  Müslüman Kadınlar FEMEN'e Karşı

  İşte o mektup;

  Hey FEMEN,

  Sizin gibi "beyaz sömürgeci feministler"in anlaması için zor olduğunu biliyoruz ama, biz Müslüman kadınlar ve farklı renklerden kadınlar olarak kendi imtiyazımızı elimize alıp kendi hakkımızı savunabiliriz. Kim tahmin edebilirdi, değil mi?

  Bizler Müslüman olmaktan gurur duyan kadınlar olarak sizin sömürgeci ve ırkçı "kadınları özgürleştirme" saçmalıklarınızdan bıktık.

  ÇÜNKÜ imtiyazlı kadın gruplarının sürekli öne sürdüğü Müslüman kadınlar, farklı renklerden kadınlar ve Doğu'da yaşayan kadınlar hakkındaki basmakalıp laflardan bıktık. Bizim teslimiyetçi, yardıma muhtaç ve Batı'nın gelişmelerine ihtiyaç duyduğumuzu söylemenizden sıkıldık.

  ÇÜNKÜ işte bu sömürgeci tavırlar bizi daha ileri değil geriye götürüyor. Bu yüzden bize yardım ediyormuş havasından çıkın.

  ÇÜNKÜ bizim iznimiz olmadan Müslüman kadınlar adına her ne sebepten olursa olsun imtiyaz alıp bu şekilde eylem yapmanızdan sıkıldık.

  ÇÜNKÜ kendimizi özgürleştirmek için sizin uygulamalarınızı benimsemek zorunda değiliz. İnandığımız din bizi özgürleştirmek için gereken ne varsa bizim için yapıyor, teşekkür ederiz.

  ÇÜNKÜ aşırı sağcı, ırkçı ve İslamofobik gruplarla bir arada bulunmak nerede olursa olsun ANTI-FEMİNİST bir eylemdir.

  ÇÜNKÜ siz gerçekten kadınların maruz bırakıldığı şiddeti ve zararı önemsemiyorsunuz. Bu durum sizi sadece faili uzun sakallı, günde beş vakit namaz kılan bir erkek olduğu zaman rahatsız ediyor.

  ÇÜNKÜ hepimiz beyaz, zayıf, engelsiz ve medyaya üstsüz poz vermeye can atan insanlar değiliz. Lütfen bir daha sokağa çıkmadan önce bir aynaya bakın.

  ÇÜNKÜ bizler heteronormativitenin, beyazların egemenliğinin, sınıf farklılıklarının ve kapitalizmin mahvettiği bir dünyada yaşıyoruz ama bunun yerine FEMEN'in tek ilgilendiği şey öfkeli İslamofobik bir iklim oluşturmak için ne yapabilecekleri oluyor. İslam yerine erkek egemenleri hedef alın.

  Bu yüzden bir dahaki sefer dünya kadınlarının özgürlüğü için savaşmaya karar verdiğinizde FEMEN'den önce de dünya üzerinde kendi özgürlükleri için savaşmaya hazır olan kadınlar olduğunu ve olmaya da devam edeceğini hatırlayın. Sizin kurtarmanıza ihtiyacımız yok!

  İmza,

  FEMEN'e Karşı Müslüman Kadınlar

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir