Euro
10.3906
-0.07%
Dolar
8.7193
0%
Altın
497.2
0.01%
Borsa
1.414
-1.2%
Bitcoin
328.502
-1.48%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Müslüman olan Fransız siyasetçiye parti linci

  Fransa'da, aşırı sağcı Ulusal Cephenin belediye meclisinden bir üyesi İslamiyet'i seçince parti tarafından üyeliği askıya alındı.
  • 26.10.2014 - 23:17
  Müslüman olan Fransız siyasetçiye parti linci

  Maxence Buttey

  FN'in 22 yaşındaki genç üyesi Maxence Buttey'in, kısa bir süre önce Müslüman olması ve bunu bir video ile duyurması sonucunda, parti yönetimi, Buttey'in, "kendi dinini başkalarına zorla empoze etmesi nedeniyle bölgesel komite üyeliğinin geçici süreliğine askıya alındığını" duyurdu.

  "İSLAMİ DEĞERLER PARTİMLE ÇELİŞMİYOR"

  Paris'in banliyölerinden Seine-Saint-Denis'ten seçilen Buttey, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki resmi hesabından suçlamalara cevap verdi.

  Buttey, bir süredir İslamiyet'i araştırdığını ve Kuran-ı Kerim'den çok etkilendiğini sonucunda Müslüman olduğunu, hiç kimseye herhangi bir dayatmada bulunmadığını bildirdi.

  "İslamiyetin değerlerinin FN'nin değerleriyle çatışacağını sanmıyorum" ifadesini kullanan Buttey, İslam'ın da FN gibi ezilenlerin yanında olduğunu belirtti.

  Partinin Seine-Saint-Denis Bölge Sorumlusu Jordan Bardella ise kendilerinin herhangi bir dinle sorunu olmadığını ancak bunun siyasi bir araç şeklinde kullanılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

  Buttey,  parti üyelerine, Kuran-ı Kerim'in bilimsel mucizelerinden örneklerin bahsedildiği bir video yollamış ve kendisinin de Müslüman olduğunu duyurmuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir