Euro
10.041
0.62%
Dolar
8.4753
0.84%
Altın
494
1.01%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.386
3.91%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis bir araya geldi

  Kıbrıs müzakereleri, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis'in ara bölgede bir araya gelmesiyle yeniden başladı.
  • AA
  • 15.05.2015 - 11:34
  Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis bir araya geldi

  Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis bir araya geldi #1

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'nin ev sahipliğinde, ara bölgede bulunan BM İyi Niyet Misyonu Ofisi’nde bir araya geldi.

  Görüşmede, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim'in yanı sıra Kıbrıs Türk tarafının müzakerecisi Özdil Nami ve Kıbrıslı Rum müzakereci Andreas Mavroyiannis de hazır bulundu.

  MÜZAKERELER YENİDEN BAŞLADI

  Tarafların toplantısında, müzakerelerde bundan sonraki süreçte nasıl bir yöntem belirleneceği ve görüşmelerin ne sıklıkla gerçekleştirileceğinin belirlenmesi bekleniyor.

  Rum lider Anastasiadis'in Doğu Akdeniz'de arama yapan Barbaros Hayrettin Gemisi'nin faaliyetlerini bahane ederek Ekim 2014'te masadan ayrılmasıyla müzakereler askıya alınmış, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'nin temasları ve Barbaros Hayrettin Paşa Gemisi'nin arama faaliyetlerini durdurmasının ardından görüşmelere tekrar başlanacağı açıklanmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir