Euro
11.0521
2.81%
Dolar
9.4828
2.94%
Altın
541.67
2.63%
Borsa
1.446
0.92%
Bitcoin
600.150
-2.30%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  NATO'dan Rusya'ya Patriot açıklaması

  NATO'dan Rusya'ya Patriot açıklaması

  Türkiye'nin Patriot füzesi talebi üzerine Rusya endişelerini bildirmişti. NATO'dan Rusya'ya yönelik açıklama geldi.
  • 23.11.2012 - 23:15

  NATO dan Rusya ya Patriot açıklaması #1

  NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'a Türkiye'nin Patriot talebi hakkında bilgi verdi. Rasmussen, "Füzeler savunma amaçlı" dedi. Şam yönetiminden yapılan bir açıklamada ise Türkiye'nin talebinin provokasyon olduğu belirtildi.

  NATO: FÜZELER SAVUNMA AMAÇLI

  NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Türkiye'ye Patriot füzelerinin yerleştirilmesini eleştiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'u arayarak, "Füzeler sadece savunma amaçlı" dedi.

  NATO Sözcüsü Oana Lungescu, Lavrov'la telefon görüşmesi yapan Rasmussen'in şeffaflık adına, İttifak'ın pozisyonunu anlattığını ve Patriot füzelerinin sadece savunma amaçlı olduğunu belirttiğini aktardı.

  RUSYA'DAN İSTİKRARSIZLIK UYARISI

  Lavrov, bugün yaptığı bir açıklamada, "Patriot füzelerinin Türkiye'ye yerleştirilmesinin bölgenin daha fazla istikrarsızlaşmasına neden olacağını" savunmuştu.

  TÜRKİYE'NİN TALEBİ PROVOKASYON

  Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, Türkiye'nin sınıra Patriot füzeleri talebinin yeni bir provokasyon olduğunu söyledi. Suriye devlet televizyonunda yayınlanan haberde, açıklamayı yapan Suriyeli yetkilinin ismi ise, verilmedi.

  DAVUTOĞLU: RUSYA KAYGILANMASIN

  Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise, Patriot füze sisteminin savunma amaçlı olduğunu vurgulamıştı.

  NATO dan Rusya ya Patriot açıklaması #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir