Petrol
97.06
0.78%
Euro
18.4121
0.74%
Dolar
17.8764
-0.13%
Altın
1.029
-0.39%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
427.689
2.14%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  NATO'dan Rusya'ya uyarı: Tarihi hata olur

  NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Moskova'nın Ukrayna sınırına yığdığı birlikleri geri çekmesi gerektiğini söyledi.
  • 09.04.2014 - 09:32
  NATO'dan Rusya'ya uyarı: Tarihi hata olur

  NATO dan Rusya ya uyarı: Tarihi hata olur #1

  Paris’te katıldığı bir seminerde konuşan Rasmussen “Rusya’yı geri adım atmaya ve Ukrayna’nın doğusunda gerginliği tırmandırmamaya çağırıyorum” dedi.

  "ÇOK CİDDİ SONUÇLARI OLUR"

  Rasmussen, “Eğer Rusya Ukrayna’ya daha fazla müdahale ederse, bunun ilişkilerimiz açısından çok ciddi sonuçları olur. Rusya uluslararası alanda daha da fazla tecrit olur” diye konuştu.

  NATO dan Rusya ya uyarı: Tarihi hata olur #2

  RUS SENATÖR'DEN NATO'YA YANIT

  Rus senatör Andrei Klimov ise, Rasmussen’e cevaben, NATO'nun uyarısının bir tehdit olarak algılanabileceğini söyledi. Klimov, Rusya’nın herhangi bir askeri müdahale niyetinin olmadığını söyledi. “Bu çok provoke edici” diyen Klimov, “Bakın böyle bir niyetimiz yok çünkü bunu yapmayı istemiyoruz. Kiev ve Brüksel ile müzakereler yapmaya hazırız. Fakat ne yazık ki Brüksel buna hazır değil” dedi.

  RUS YANLISI İSYANCILAR ELE GEÇİRMİŞTİ

  Ukrayna'nın doğusundaki üç kentte bölgesel yönetim binaları Rusya yanlısı isyancılar tarafından ele geçirilmişti. Ukrayna yetkilileri ise bugün Harkiv'deki binanın geri alındığını, Luhans ve Donetsk'tekilerin de kısa süre içinde geri alınacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir