Euro
9.3726
-0.16%
Dolar
7.8647
-0.09%
Altın
457.71
-0.07%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
135.470
-8.39%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  Neo-Nazi tanığı ölü bulundu

  Polis cinayetiyle ilgili sorgulanacak olan Florian H., ifade vermesine saatler kala aracında yanmış halde bulundu.
  • 02.10.2013 - 10:43
  Neo-Nazi tanığı ölü bulundu

  Neo-Nazi tanığı ölü bulundu #1

  Württemberg eyaletinin başkenti Stuttgart'ta 16 Eylül'de bir kamp yerinde duran Peugeot marka otomobil alevler içinde kaldı. Araçta bulunan 21 yaşındaki Florian H., yanarak öldü.

  Gencin, neo-Nazi Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) tarafından öldürülen polis memuru Michelle Kiesewetter cinayetini araştıran "Umfeld" adlı özel birim tarafından ifadesine başvurulacak Florian H. olduğu öğrenildi. Aşırı sağ camiaya ait olduğu belirtilen Florian'ın tam da Eyalet Asayiş Dairesi'ndeki özel araştırma birimiyle bulaşacağı gün öğle saatlerinde ölmesi kuşkuları arttırdı. Florian H.'nın öldüğü gün saat 17.00'de güvenlik birimleriyle randevusu vardı.

  İNTİHAR DENİLDİ

  Ölüm olayıyla ilgili dosyayı tutan Stuttgart Emniyet Dairesi, Florian'ın ölümünde bir dış etken olmadığını, intihar ettiğini açıkladı. Florian'ın yakın çevresini soruşturan Stuttgart Polisi, gencin kısa bir süre önce kız arkadaşından ayrıldığını bu nedenle intihar etmiş olabileceğini öne sürdü. Ancak Florian'ın herhangi bir intihar notu bırakmamış olması şüphe çekti. Resmi bilgilere göre olay günü Florian H., babasına ait otomobille yaşadığı Heilbronn'dan Stuttgart'a geldi. Burada bir araç kamp yerine arabasını park eden Florian, üzerine benzin döküp ateşe verdi. O sırada park yerinde olan görgü tanıkları, küçük bir patlama sesi duyduklarını açıkladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir