Dolar
8.2788
0.2688%
Euro
9.7377
0.8335%
Altın
1877.47
0.0234%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
500.005
0.2998%
Bitcoin
110715.08
0.4301%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Netanyahu Abbas'la görüşmek için şartını açıkladı

  Netanyahu Fransa’nın düzenleyeceği uluslararası barış konferansının iptal edilmesi halinde koşulsuz Mahmud Abbas'la görüşeceğini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 08.12.2016 - 09:08
  Netanyahu Abbas'la görüşmek için şartını açıkladı

  netanyahu

  İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Fransa'nın bu ay sonunda düzenlemeyi planladığı uluslararası barış konferansının iptal edilmesi halinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la hiçbir ön koşul ileri sürmeden görüşeceğini açıkladı.

  Sputnik’in haberine göre, İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefonda görüştüğü bildirildi.

  NETANYAHU BARIŞ SÜRECİNE KATKI SUNMAYAN HİÇ BİR ULUSLARARASI KONFERANSA KATILMAYACAK

  Görüşmede Netanyahu'nun Hollande'a, Paris'teki uluslararası konferans yapılmazsa, ön koşulsuz doğrudan müzakerelere başlamak için Abbas ile görüşmek üzere Fransa'ya geleceğini ifade ettiği aktarıldı. Netanyahu'nun ayrıca İsrail'in barış sürecine katkı sunmayan hiçbir uluslararası konferansa katılmayacağını ilettiği belirtildi. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Netanyahu ve Abbas'ı barış görüşmelerini yeniden başlatabilmek için bu ay Paris'te bir araya getirmeye çalıştıklarını açıklamıştı.

  İSRAİL, BARIŞ KONFERANSI'NA KATILMAYACAĞINI DUYURMUŞTU

  Fransa Başbakanı, Filistin-İsrail görüşmeleri için ikna turunda Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne de, Fransa'nın 21 Aralık'ta uluslararası barış konferansı düzenleyeceğini duyurmuştu. İsrail ise Fransa'nın organize etmeyi planladığı uluslararası barış konferansına katılmayacağını bildirmişti. Fransa, Ortadoğu barış sürecini yeniden başlatmak amacıyla 3 Haziran'da başkent Paris'te Ortadoğu Barış Süreci Bakanlar Toplantısı'nı düzenlemişti. Konunun tarafları olan İsrail ve Filistin'in katılmadığı toplantının, yıl sonunda gerçekleştirilmesi planlanan uluslararası toplantı için ön hazırlık olduğu ifade edilmişti. İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri inşasını durdurmayı, 1967 sınırlarının esas alınması ve Filistinli tutukluların serbest bırakılması şartlarını kabul etmemesi nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.

  Görüş Bildir