Petrol
94.81
-1.84%
Euro
18.2298
-0.17%
Dolar
18.1043
0.14%
Altın
1.019
-0.23%
Borsa
3012
0.00%
Bitcoin
396.744
-6.65%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Netanyahu: Başladığımız görevi bitireceğiz

  Netanyahu: Başladığımız görevi bitireceğiz

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’deki askeri operasyona yönelik, “Başladığımız görevi bitireceğiz” dedi.
  • 21.07.2014 - 09:10

  netanyahu

  İsrail Başbakanı Netanyahu, Tel Aviv’de Savunma Bakanı Moşe Yaalon ile düzenlediği basın toplantısında, ölen İsrail askerleri için üzüntülerini dile getirdi, ailelerine başsağlığı diledi.

  ''BAŞLADIĞIMIZ GÖREVİ BİTİRECEĞİZ''

  “Başladığımız görevi bitireceğiz” ifadesini kullanan Netanyahu, ülkenin güneyinde sükunet ve güvenliği yeniden kuracaklarını belirtti.

  ''EVİMİZ İÇİN SAVAŞTAYIZ''

  Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Zor günlerde ve gelecekte gelmesi muhtemel günlerde bugünkü gibi güçlü olmalıyız. Evimiz için savaştayız. Güvenlik güçlerimiz sahada aktif durumdalar, profesyonelce, kararlı bir biçimde hareket ediyorlar. İsrail askerlerine şunu söylemeliyim: İsrail halkı arkanızda, sizin için dua ediyor."

  ABD, Kanada, Fransa ve Almanya'nın da yer aldığı pek çok ülkeden "İsrail’in kendini koruma hakkı olduğu" konusunda destek aldıklarını ifade eden Başbakan Netanyahu, yaşananlardan bir kez daha Hamas’ı sorumlu tuttu.

  CAMERON'LA GÖRÜŞTÜ

  Öte yandan, ofisinden yapılan açıklamada Netanyahu'nun, İngiltere Başbakanı David Cameron'la görüşerek, İsrail'e operasyon sırasında verdiği destekten dolayı teşekkür ettiği bildirildi. 

  NETANYAHU HABERLERİ

  Netanyahu: Başladığımız görevi bitireceğiz #2

  Netanyahu: Başladığımız görevi bitireceğiz #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir