Euro
9.9882
-0.8%
Dolar
8.4114
-0.52%
Altın
494.08
-0.63%
Borsa
1.382
-0.67%
Bitcoin
325.613
-3.47%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Netanyahu: Bize kim saldırırsa ona saldırırız

  Netanyahu, İsrail'in Suriye'yi vurduğunu doğrularken, ''Politikamız çok net: Bize kim saldırırsa ona saldırırız'' ifadesini kullandı.
  • 19.03.2014 - 15:07
  Netanyahu: Bize kim saldırırsa ona saldırırız

  Netanyahu: Bize kim saldırırsa ona saldırırız #1

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Dün gece İsrail ordusu Suriye topraklarındaki hedeflere saldırdı" dedi. İsrail Başbakanı Netanyahu, bakanlar kurulu toplantısı öncesi yaptığı açıklamada İsrail'in dün gece Suriye'yi havadan vurduğu yönündeki haberleri doğruladı. 

   ''POLİTİKAMIZ ÇOK NET''

  Netanyahu, şunları kaydetti: "Dün gece İsrail ordusu Suriye topraklarındaki hedeflere saldırdı. Bunlar, sadece bize karşı saldırıları kolaylaştıran Suriyeli unsurlar değil, onlarla bize karşı işbirliği yapanlardı. Politikamız çok net: Bize kim saldırırsa ona saldırırız. Aynı zamanda tüm kabiliyetimizle hava, deniz ve karadan silah transferini engelleme faaliyetlerimizi sürdüreceğiz." 

  ''İSRAİL TÜM BÖLGEDE EN İSTİKRARLI VE GÜVENLİ YER''

  Netanyahu ayrıca "İsrail'in izlediği hükümet politikası ile yaşadığı terörün son beş yılda en az seviye indiğini" ifade ederek,  "Bu dinç politika, İsrail vatandaşları ve güvenliğini korumasının sorumlusudur. Tüm Ortadoğu'da etrafımızda derinden bir kargaşa devam ederken, İsrail tüm bölgede en istikrarlı ve güvenli yer" diye konuştu. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir