Euro
10.003
0.19%
Dolar
8.3122
0.08%
Altın
478.64
0.45%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
416.001
-7.02%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 10 C

  Netanyahu Papa'ya ayrım duvarını savundu

  İsrail Başbakanı Netanyahu, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus ile görüşmesi sırasında, ayrım duvarını savundu.
  • 27.05.2014 - 03:55
  Netanyahu Papa'ya ayrım duvarını savundu

  Netanyahu Papa ya ayrım duvarını savundu #1

  Binyamin Netanyahu, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus ile görüşmesi sırasında, "ayrım duvarının" binlerce kişinin hayatını kurtardığını belirtti.

  "İSRAİL ALEYHİNE TAHRİKLER DURURSA.."

  Papa'nın dünkü Beytüllahim ziyareti sırasında "ayrım duvarı" önünde durarak dua etmesine atıf yapan Binyamin Netanyahu, "Terör ve İsrail aleyhine tahrikler durursa ayrım duvarına ihtiyaç kalmaz" dedi.

  Netanyahu, "Komşularımızın, hoşgörü ve bir arada yaşamı vurguladığınız, kışkırtmaların ve antisemitizmin bütünüyle bitirilmesine çağırdığınız konuşmalarınızı duymasını umuyoruz" diye konuştu.

  "İSRAİL HRİSTİYANLAR'IN HUKUNU KORUYOR"

  İsrail'de yüzlerce kilise olduğunu, hepsinin de korumaları altında bulunduğunu ve tek bir taşına dahi dokunulmadığını belirten Netanyahu, İsrail'in, Hristiyanların hukukunu koruduğunu ifade etti.

  Ziyaretini tamamlamasının ardından Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Başbakan Netanyahu tarafından uğurlanan Papa Franciscus, ülkeden ayrıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir