Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.917
2.60%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Netanyahu seçimi kazanırsa Filistin'i silecek

  İsrail Başbakanı Netanyahu, yeniden seçilmesi halinde iktidarı döneminde Filistin devletine izin vermeyeceğini söyledi.
  • AA
  • 17.03.2015 - 08:46
  Netanyahu seçimi kazanırsa Filistin'i silecek

  Netanyahu seçimi kazanırsa Filistin i silecek #1

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeniden seçilmesi halinde, iktidarı döneminde Filistin devleti diye bir şey olmayacağını söyledi.

  "BİNLERCE YENİ EV İNŞA EDECEĞİM"

  Seçim kampanyası çerçevesinde Doğu Kudüs’teki Har Homa Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden Netanyahu, İsrail Radyosu'nda yer alan habere göre, "Yeniden seçilirsem Kudüs’te binlerce yeni ev (Yahudi yerleşim yeri) inşa edeceğim ve ebedi başkentimizi (Kudüs) geliştirmeyi sürdüreceğim. Uluslararası baskıya rağmen bu yerleşim yerlerini inşa edeceğiz" ifadesini kullandı.

  Netanyahu, seçimlerin sonucunda en büyük rakibi olan Siyonist Birliği’nin iktidara gelmesi halinde Hamas’ın Doğu Kudüs’e geleceğini iddia etti.

  "FİLİSTİN DİYE BİR ŞEY OLMAYACAK"

  İsrail’in Maariv Gazetesi'nin internet sayfası NRG’ye yaptığı açıklamada ise Netanyahu, yeniden seçilmesi halinde bir Filistin devletine izin vermeyeceğini belirterek, "Benim iktidarım döneminde Filistin devleti diye bir şey olmayacak. Kim Filistin devletinin kurulması için harekete geçer ve buralardan (Filistin toprakları) çekilmeye niyet ederse, bu toprakları İsrail’e karşı düzenlenecek radikal İslamcı terörist saldırılara terk etmiş olur" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir